Skip to content

Ve vývoji je nový MechWarrior » Vortex

Ve vývoji je nový MechWarrior » Vortex

Šéf kanadského studia Piranha Games Russ Bullock v podacstu NoGutsNoGalaxy prozradil, že je ve vývoji nová hra ze série MechWarrior. Jedná se podle něj o další singleplayerový titul, ale oficiálně bude oznámen až někdy později v tomto roce. V této souvislosti se sluší připomenout, že tým má na kontě MechWarrior Online z roku 2013 a v roce 2019 vydal MechWarrior 5: Mercenaries, který se o dva roky později dostal také na Xbox a PlayStation.

Bullock zmínil práci na novém dílu jen tak mimochodem vedle informace o chystaném DLC pro pětku. Každopádně nová hra podle jeho slov není pokračování MechWarrior Online a nejde o primárně PvP on-line titul. Je to podle něj spíš něco na způsob MechWarrioru 5, ale zcela samostatný produkt. Nabídne také kooperaci.

Na PC i konzole

Pak jen Bullock dodal, že se vlastně jedná o exkluzivní oznámení, ale víc toho momentálně říct nemůže. Pokud jde o formální představení, toho bychom se podle něj mohli dočkat někdy na podzim, snad v září. Ujistil nicméně, že hra vyjde na PC i konzolích, zatímco MechWarrior Online je k dispozici jen pro Windows a na pětku si museli konzolisté počkat.

Nový MechWarrior by mohl vyjít do roku 2025, než studiu Piranha Games vyprší licence, kterou vlastní Microsoft. Nikde ale není řečeno, že ji není možné prodloužit. Čtvrté DLC pro MechWarrior 5 s podtitulem Rise of Rasalhague vyjde už 26. ledna na PC i konzolích a bude se prodávat za 15 dolarů.

Sága MechWarrior

Série MechWarrior se zrodila v roce 1989 a je zasazena do fiktivního vesmíru BattleTech. Válečná sci-fi od společnosti FASA debutovala už v roce 1984 a z původní deskové hry se dostala i do počítačových her, karetních her, knih nebo televize. V minulosti se hovořilo také o možné hollywoodské adaptaci. První počítačovou hrou byl mix tahové adventury a RPG BattleTech: The Crescent Hawk’s Inception z roku 1988 od Westwoodu. Na něj o dva roky později navázal BattleTech: The Crescent Hawk’s Revenge od stejného studia. Real-time taktická hra se stala základem pro budoucí strategii Dune II z roku 1992. Kromě her od fanoušků stojí za zmínku spin-off MechWarrioru v podobě taktické hry MechCommander z roku 1998 a její pokračování z roku 2001. Na odkaz ságy už v roce 2018 navázala tahová strategie BattleTech od studia Harebrained Schemes a Paradoxu. Na titulu se podílela řada veteránů ságy a vyšel pro Windows, Mac a Linux.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *