Games

Valve mírní nadšení z updatu pro Team Fortress 2 » Vortex

Před týdnem jsme vás nadšeně informovali, že se legendární střílečka Team Fortress 2 dočká po dlouhých letech velkého rozšíření. Vývojáři z Valve slibovali plnohodnotnou, dřívějším velkým updatům podobnou aktualizaci, která přinese nové předměty, taunty, efekty, mapy a, jak sami uvedli, kdo ví, co ještě. Takřka ihned se začal příslib rozšíření přirovnávat k největší události za posledních několik roků a zapojení komunity do chystaného updatu se zdálo být ještě opojnější. Lidé z Valve ale patrně zaskočilo ohromně vřelé přijetí původní zprávy a zřejmě ze strategických důvodů se rozhodli pozměnit původní blogový příspěvek a celkově očekávání snížit.

Jak jsme uvedli výše, vývojáři toho neslibovali zrovna málo, jak si ale všimnul uživatel Redditu s přezdívkou Billcage32 (přes Kotaku), momentálně se hráči nemají těšit na nic převratného. Tvrzení, že půjde o aktualizaci podobnou dřívějším plnohodnotným updatům, upravili vývojáři na update podobný vánočním rozšířením. A zmínku o tom, že kdo ví, co ještě přijde, raději vypustili ze vzkazu kompletně. Důvodem této nepatrné, ale ve finále podstatné změny, je s největší pravděpodobností skutečný rozměr plánovaného updatu a snaha nevzbudit v hráčích falešná očekávání. Jejich reakce na změnu článku ale nebyla zrovna vroucná a hráči poukazují na to, že se Valve jen snaží neobratně napravit vlastní chybu.

„Nejsem si úplně jistý, co čekali, když slibovali updatu podobné rozšíření. To si vážně mysleli, že fanoušci TF2 s vidinou velkého rozšíření nebudou tak nadšení,“ ptá se jeden z fanoušků na Redditu a mnoho dalších jen přizvukuje. Hráči rovněž upozorňují na to, že nově upravený příspěvek slibuje „komunitní opravy“, což si vykládají tak, že Valve nemá příliš velký zájem do hry vstupovat a upravovat věci z pozice autora hry, což je samozřejmě jen další negativní dopad slibu, ze kterého zřejmě nevzejde nic převratného. Škoda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *