Games

V Rocket League skončí obchodování mezi hráči » Vortex

Vývojáři hry Rocket League ze studia Psyonix oznámili, že 5. prosince skončí možnost obchodování s předměty mezi hráči. Důvodem je podle zprávy vývojářů nutnost přizpůsobit se obecným pravidlům Epic Games – majitele studia – ohledně kosmetických předmětů ve hrách, podle kterých je prodej či výměna zakázána. Ačkoliv to s tímto krokem příliš nesouvisí, vývojáři rovněž potvrdili, že sjednocení pravidel otevře možnost, že se některá vozidla z Rocket League mohou objevit v jiných titulech od Epic Games.

Vývojáři v krátké sekci otázek a odpovědí vysvětlují, že pokud hráči získají nějaký duplicitní předmět, budou moci využít interní systém pro výměnu za náhodný předmět vyšší kvality. Skončí však jakákoliv možnost přesouvat předměty mezi herními účty, a to i za pomoci platforem třetích stran. Z druhé strany to ale neznamená, že by hráči zpětně přišli o předměty, které tímto způsobem získali, jen Psyonix nehodlá řešit nic jako „půjčování“ předmětů, ke kterému přirozeně v reálných situacích docházelo, ale mimo platná pravidla, která jakoukoliv výměnu považují za konečnou.

Kromě hráčů, kterým se rozhodnutí nelíbí a považují ho podle prvních ohlasů za dokončení tragédie, která se na hru snesla spolu s prodejem Psyonix Epicu. Tehdy byly zrušeny lootboxy ve standardní podobě a nahrazeny bezplatně odemykatelnými bednami s blueprinty předmětů. Byl rovněž otevřen obchod, kde bylo možné – bez nutnosti spoléhat se na pravděpodobnost – předměty koupit. Hráči si ale zvykli a přizpůsobili se, nicméně nový krok už jakoukoliv interakci ze strany komunity ukončuje. Rozhodnutí dopadne také na provozovatele zmiňovaných platforem, jako je například Rocket League Garage, jejíž autor se už na Redditu rozloučil s hráči a poděkoval jim za dlouholetou přízeň.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *