Games

V Mashinkách za pár dní přistanou letadla » Vortex

Jan Zelený oznámil na Twitteru, že jeho Mashinky se už 10. října oficiálně rozrostou o letadla a letiště. Pokud ale chcete, vyzkoušet je můžete už nyní díky otevřené betě v experimentální větvi hry. Honza Zelený blíž letadla představoval ve svém vývojářském deníčku na Steamu letos v červnu. Zdaleka totiž nejde jen o elegantní stroje plující po obloze, vyřešit bylo třeba řadu dalších věcí – samotný pohyb vzduchem nebo logiku na letišti.

Pokud letiště nemá volnou kapacitu, musí stroj kroužit nad ním. Na zemi je pak celý proces ještě komplexnější, protože letiště není jedna kompletní předpřipravená stavba. “Hráč může stavět své letiště dílek po dílku za pomoci letištních stojánek, hangárů, pojezdových cest, přistávacích drah a letištních budov,” přiblížil v červnu Jan Zelený.

“Je to poměrně zábavný rébus. Letadla se pohybují jako silniční vozidla po silnicích, ale zabírají celou šířku. Jako kdyby silniční vozidlo zabíralo oba směry silnice. Takže je může snadno zablokovat jiné letadlo mířící opačným směrem,” doplnil. Implementoval proto řadu mechanismů, které mají takovým situacím předejít. Do Mashinek dorazí hned několik různých letadel i celá letištní infrastruktura. Honza lákal také na režim pilot s tím, že správně přistát ale bude výzva.

S Honzou Zeleným jsme se spojili a povedlo se nám přeci jen zjistit pár novinek. Součástí updatu bude hned při vydání 17 letadel (5 typů, 4 různé druhy nákladu – liverky). Na první typ letiště hráři narazí ve 3. epoše. “Moderní přibude až se hráč dostane do epochy 5,” prozradil Vortexu Honza. Hra ale od počátku obsahuje i několik předpřipravených hotových letišť, pokud nechce stavět své vlastní. “Ty nejoblíbenější můžete sdílet přímo ze hry skrze Steam Workshop s komunitou,” doplnil.

Jak už bylo řečeno, letadla půjde i přímo pilotovat. “Hráč si tak může vyzkoušet i roli pilota. Byť to nebude vzhledem k rychlosti a nutnosti orientace ve 3D snadné,” dodal Honza pro Vortex.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *