Skip to content

V ČR začaly fungovat Hry Google Play na PC

Společnost Google v polovině letošního března oficiálně oznámila, že vydává beta verzi své služby Hry Google Play pro počítače s Windows. Jak je zvykem, testování se mohli v první vlně účastnit pouze uživatelé z USA a několika dalších vybraných zemí. A ostatní, včetně zájemců z ČR, museli čekat, dokud nebude patřičný program oficiálně ke stažení a spuštění i u nich. To se ale nyní stalo a my jsme Hry Google Play pro Windows rovnou rychle vyzkoušeli.

Hry Google Play na Windows PC

Na webu služby, která ještě nedávno fungovala v podstatě jen jako úložiště postupu ve hrách a kolektor achievementů, je nejprve potřeba stáhnout instalátor beta programu. Je potřeba počítat s níže uvedenými minimálními požadavky. Nová rozšířená verze Google Play Games pak umožňuje spouštět v PC původně Android hry, které byly pro počítač optimalizovány. Zatím tedy nepočítejte s tím, že byste si takto mohli stáhnout všechny tituly, které máte i v mobilu. Ve skutečnosti nabízejí Hry Google Play ve Windows aktuálně asi 200 titulů. Ale je to teprve začátek.

Minimální požadavky pro spuštění programu Hry Google Play na Windows PC

  • Operační systém: Windows 10 (v2004)
  • Úložiště: Jednotka SSD s 10 GB volného místa
  • Grafika: Grafika: IntelⓇ UHD Graphics 630 GPU nebo srovnatelná
  • Procesor: 4 fyzická jádra procesoru (některé hry vyžadují procesor Intel)
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Účet administrátora Windows
  • Musí být zapnutá hardwarová virtualizace

V rozhraní najdeme v nabídce vlevo Domovskou stránku s doporučenými hrami, Knihovnu s tituly, které jste už někdy hráli, a sekci Všechny hry. Dají se různě filtrovat a řadit. Vlevo dole se nachází profilový obrázek, který ukrývá nastavení účtu. Napřímo je zde možné změnit třeba uživatelské jméno nebo avatara, jinak ale většina dalších tlačítek vede na web.

Hry se stahují stejně jako na mobilu či na tabletu a zdá se, že mají téměř stejnou velikost. Nejde tedy nejspíš o nějaké příliš odlišné verze, i když je pro PC upravené ovládání. Zkoušel jsem rovnou zapnout těžký kalibr v podobě závodního Asphalt 9 a běží bez většího trhání. Hry se spouští přes celou obrazovku. Postup ve hře je ukládán do cloudu a dá se načíst v ostatních zařízeních se stejným Google účtem. Což vlastně bylo i původní poslání Google Play Games.


kaufland aplikace

To oceníte: Po Lidlu a Albertu přichází s žádanou funkcí v aplikaci i Kaufland

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.