Games

V anonymním režimu v aplikaci Chrome se testuje nový prvek

Populární prohlížeč Google Chrome má, jako většina jeho významných konkurentů, svůj vlastní Anonymní režim. Při jeho použití se neukládá například historie procházení či vyplněné formuláře a je omezena řada dalších funkcí s ohledem na soukromí a bezpečnost uživatele. Jedním z těchto omezení je zákaz pořídit v “incognito módu” screenshot neboli snímek obrazovky. Už delší dobu se dá tato překážka vypnout “vlajkou” s názvem IncognitoScreenshot, nicméně ta zase způsobuje jiné problémy. Ty se nyní Google snaží řešit další úpravou.

Google Chrome: Fast & Secure

Zmíněná vlajka alias experimentální přepínač (můžete jej vyhledat a použít na adrese chrome://flags) dovoluje úspěšně pořídit snímek i v případě, že je uživatel v anonymním režimu, což se někdy hodí. Například ve chvíli, kdy si uživatel při procházení v incognito módu uvědomí, že potřebuje neplánovaně něco zachytit.

Toto prolomení bariéry soukromí má ale zatím nežádoucí vedlejší efekt. Obsah karet je po přepnutí viditelný i v přehledu nedávných aplikací a odtud se dá pořizovat i další snímek. Zamezit tomu má další “vlajka”.

Chrome Canary (Unstable)

Google připravuje nový přepínač “Improved Incognito Screenshots”, který přesně tyto dva problematické prvky zakáže. Novinka se zatím začala objevovat v testovacím prohlížeči Chrome Canary, kde si ji případně můžete vyzkoušet.

Jak často otevíráte v Chrome Anonymní režim?

Zdroj: aheadlines

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *