Games

Update pro PS5 přináší podporu rozlišení 1440p a složky » Vortex

Společnost Sony na PlayStation Blogu oznámila další porci novinek, které zamíří do firmwaru konzole PS5. Update láká zejména na dlouho a netrpělivě očekávanou oficiální podporu rozlišení 1440p, na kterou čekali zejména ti, kdo mají konzoli připojenou k počítačovému monitoru namísto televize. Beta system softwaru má být dostupná už ode dneška pro pozvané hráče ve vybraných zemích.

Ve 1440p nefunguje VRR. To podporuje jen rozlišení 4K a 1080p.

Sony říká, že velmi bedlivě naslouchala zpětné vazbě, aby přinesla ty nejžádanější funkce. I když je beta zatím k dispozici jen někomu, cílem je přinést update pro všechny ještě letos. Ti, kterých se to týká, obdrží pozvánku a informace mailem. Výrobce současně upozorňuje, že se do finální verze ještě něco může na firmwaru a jeho obsahu změnit.

Jak už bylo řečeno, pro mnoho hráčů bude nejatraktivnější novinkou nativní podpora rozlišení 1440p. Nicméně pozor, ve 1440p nefunguje VRR. To podporuje jen rozlišení 4K a 1080p. To je ovšem něco, co se podle mě může ještě v budoucnu změnit.

Zdroj: Sony

Další novinkou jsou “Gamelists”. Jde v podstatě o složky, díky nimž je možné v knihovně lépe organizovat vaše hry. Tyto gamelisty si může uživatel vytvořit sám a pojmenuje je podle sebe. Je možné vytvořit až 15 gamelistů a každý může obsahovat až 100 her. Do gamelistů je možné přidat nejen digitální verze, ale i diskové a streamované tituly. Stejná hra se může objevit i ve více složkách.

Zdroj: Sony

Mezi další novinky patří i možnost poslechnout si rozdíl mezi 3D zvukem a standardním stereem. V game hubu se zobrazují karty aktivit hned nahoře. V party je možné požádat o sledování obrazovky jiného hráče. A z notifikace, že někdo v party hraje hru, je možné přímo se k takové hře přidat. Součástí je i pár dalších drobných novinek. Kompletní seznam najdete na PlayStation Blogu.

Xbox Series podporu pro QHD monitory a rozlišení 1440p už měl.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *