Games

Údajné špehování ze strany WhatsAppu byla chyba Androidu

Několik měsíců nazpět poprvé proběhla celosvětovými médii zpráva, že prý populární chatovací aplikace WhatsApp šmíruje své uživatele. Nařčení se zakládalo na opakovaném upozornění ze strany systému, že oblíbený kecálek nechává v telefonu spuštěný mikrofon i ve chvíli, kdy uživatel aplikaci nepoužívá a ani nemá mezi nedávno spuštěnými. Nakonec je to ale jinak. Vina není na straně WhatsAppu, ale na straně systému Android, který zmíněné upozornění zobrazoval mylně.

Ačkoli společnost Meta již v květnu publikovala vyjádření, že jde o systémovou chybu, nebylo této reakci věnováno moc pozornosti. Tu si ale nyní vysloužilo potvrzení ze strany společnosti Google, která chybu potvrdila.

“Nedávná chyba systému Android, která postihla omezený počet uživatelů aplikace WhatsApp, způsobila chybné ukazatele a oznámení o ochraně soukromí na ovládacím panelu systému Android. Uživatelé nyní mohou aktualizovat svou aplikaci WhatsApp, aby tento problém vyřešili. Děkujeme společnosti WhatsApp za spolupráci a omlouváme se za případné zmatky, které tato chyba mohla uživatelům způsobit,” stojí v prohlášení.

Jak moc důvěřujete WhatsAppu v otázce soukromí?

Zdroj: aheadlines

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *