Games

Toto je predpokladaný dátum predstavenia série Xiaomi 14

Fanúšikovia Xiaomi smartfónov už netrpezlivo čakajú na predstavenie najnovších vlajkových lodí série Xiaomi 14. A to len nedávno boli predstavené modely 13T, ktoré prinášajú veľmi zaujímavé parametre, no nejde vyslovene o to najlepšie. To si výrobca necháva na modely, ktoré prívlastkom “T” nedisponujú.

Portál GSMArena uvádza, že Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro by mali byť predstavené už v tomto mesiaci, teda v októbri. Malo by sa tak udiať 24 – 26.10.2023.

Xiaomi 13T

Ak sa pozrieme na predchádzajúcu sériu, tak tá bola predstavená v decembri minulého roka. To znamená, že noviniek sa dočkáme podstatne skôr. Pôjde pravdepodobne o úplne prvé vlajkové modely na trhu určené pre budúci rok.

Tomu bude zodpovedať aj výbava. Okrem nového dizajnu a Leica fotoaparátu dostanú aj najnovší operačný systém Android 14 spolu s nadstavbou MIUI 15. Tešiť sa môžete aj na Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, kvalitné displeje a oveľa viac.

Xiaomi 14 podľa všetkého ponúkne rýchlejšie nabíjanie. Toto o ňom vieme

25.9.2023

Nadchádzajúci smartfón čínskej spoločnosti, Xiaomi 14, vytvára rozruch ešte pred oficiálnym uvedením na trh. Očakávame, že bude debutovať buď v októbri alebo novembri tohto roku. Zariadenie má priniesť 90W rýchle nabíjanie, čo je funkcia potvrdená jeho nedávnou certifikáciou 3C. O správe informuje portál Xiaomiui.

Podľa certifikácie 3C zariadenie vybavia nabíjačkou MDY-14-EC, ktorá podporuje maximálny výkon 90W v rozsahu napätia 5-20V a úrovni prúdu medzi 6,1-4,5A. Táto nabíjačka má byť kompatibilná so zariadením označeným modelovým číslom „23127PN0CC“. Práve to zodpovedá štandardu Xiaomi 14. Až 90W nabíjací výkon sa teraz javí ako nová norma Xiaomi pre jej prémiové zariadenia.

Xiaomi 13
Xiaomi 13 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Aj keď je rýchlosť nabíjania 90 W pôsobivá, nejde o najrýchlejšiu dostupnú rýchlosť pre smartfóny Xiaomi. Rôzne výrobné obmedzenia znamenajú, že ultrarýchle nabíjanie nemusí byť vhodné pre každý model. Je pozoruhodné, že Xiaomi 14 má pokračovať v trende značky predstavovať kompaktný dizajn, podobne ako jeho predchodca Xiaomi 13. Starší model mal 6,36-palcový displej s 4500 mAh batériou a prišiel s funkciou rýchleho 67 W nabíjania.

Jedným z prvkov, ktoré ostávajú zahalené, je kapacita batérie zariadenia. Vzhľadom na kompaktnú povahu telefónu je pravdepodobné, že pri určovaní rýchlosti nabíjania mohli hrať úlohu aj priestorové kompromisy. V predchádzajúcich kompaktných modeloch mohol obmedzený vnútorný priestor ovplyvňovať rozhodnutie výrobcu zvoliť 67W nabíjanie namiesto rýchlejšieho.

Zatiaľ čo čakáme na oficiálne odhalenie, funkcia 90W nabíjania pridáva ďalšiu vrstvu vzrušenia. Rovnako nastavuje latku vysoko pre to, čo môžeme od najnovšieho smartfónu spoločnosti očakávať.

Náš tip

Čo týždeň dal: Prehľad najdôležitejších udalostí týždňa (38/2023)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *