Games

To musíte zkusit! Fotky ve Windows 11 mají hromadu novinek

  • Aplikace Fotky ve Windows 11 se dočkala velké aktualizace
  • Umí na jedno kliknutí vytvořit prezentaci s hudbou
  • Těšit se můžeme také na retušování fotek

Microsoft právě přinesl do Windows 11 několik pozoruhodných novinek. Aktualizace se dočkala aplikace Fotky, která nabízí nové funkce, budeme se přímo v ní moci opravit fotku nebo vytvořit prezentaci.

První velkou změnou je možnost vytvoření prezentace. Microsoft uvedl, že prezentování fotografií byla jednou z nejžádanějších funkcí od uživatelů. Můžeme tedy konečně vytvářet prezentace s přechodovými efekty, animacemi a navíc dostaneme na výběr z 25 originálních skladeb.

Nová aktualizace aplikace Fotky obsahuje také nástroj retušování fotek. Ten vám dokáže odstranit vady z fotografií, stejně jako to umí třeba Photoshop, GIMP, Canva a další grafické nástroje. Pro jednoduchou retuš tedy nebude třeba instalovat aplikaci třetí strany. Dalším příjemnou novinkou je funkce automatického vylepšení fotky, jako to umí například Fotky Google. Dokážete tak na jedno klepnutí upravit barvy, jas či kontrast. V neposlední řadě jsme se dočkali také časové osy, která pomáhá vyhledávat fotografie podle data.

Nové funkce jsou součástí aplikace Fotky verze 2023.11050.2013.0 a jsou prozatím dostupné pouze pro Insidery v kanálech Canary a Dev. Během několika následujících týdnů ale zamíří ke všem uživatelům.

Využijete nové funkce ve Windows 11?

Zdroj: TechSpot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *