Games

To jsou kouzla! AI krásně usnadní práci v Google Workspace

V rámci konference Google I/O představil americký gigant mimo jiné několik velmi zajímavých novinek, které se týkají další implementace umělé inteligence alias AI do jeho nástrojů a služeb. Výjimkou není ani kancelářský balík Workspace, ve kterém začíná v rámci experimentálních prvků Labs fungovat směska funkcí s názvem Duet AI. Nové pomůcky poslouží při psaní textů, vizualizaci či uspořádání obsahu, organizaci práce nebo obohacení schůzek s dalšími uživateli. Pojďme si projít, jak novinky popisuje přímo Google…

Tvorba textů

“Duet AI už pracuje v zákulisí a pomáhá vám při psaní – ať už jde o vylepšování stávající práce, nebo o pomoc při začátcích v Gmailu i Dokumentech. Nyní tuto zkušenost přinášíme i do mobilního Gmailu – představte si, že jste na telefonu a máte možnost navrhovat kompletní odpovědi pomocí několika slov jako výzvy. Po našem prvním spuštění mobilní verze bude následovat rychlá kontextová pomoc – umožní vám vytvářet profesionální odpovědi, které automaticky doplní jména a další důležité informace.”

Generování obrázků do Prezentací

“Můžete snadno vytvářet obrázky pomocí několika slov – skutečná síla těchto obrazových modelů spočívá v tom, že dokáží vizualizovat něco, co nikdy neexistovalo. Možná jste marketér, který se svou kreativní agenturou provádí počáteční brainstorming konceptu odlehčené kampaně, která má přimět Pařížany k cestě na safari, a chcete v rané fázi procesu poskytnout jasné vizuální vstupy, abyste předešli pozdější zbytečné práci. Nyní můžete vytvořit originální vizuál, který vyjadřuje vaši jedinečnou uměleckou vizi, a to vše na základě jednoduché výzvy.”

Slides blog

Generování šablon a přehledů v Tabulkách

“Duet AI je tu, aby vám pomohla analyzovat data v Tabulkách a jednat na jejich základě rychleji než kdykoli předtím díky automatické klasifikaci dat a vytváření vlastních plánů. Klasifikační nástroje rozumí kontextu dat v buňce a mohou jim přiřadit štítek, což pomáhá eliminovat zátěž spojenou s ručním zadáváním dat. Ať už jste tým vývojářů produktů, který analyzuje sentiment uživatelské zpětné vazby, nebo personalista, který shrnuje vstupní údaje z pohovorů, ušetříte tím čas a práci při vytváření přehledné a vizuálně poutavé analýzy.


gmail podvod

Používáte Gmail? Pokud klepnete na tento podvodný odkaz, budete okradeni

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.