Skip to content

Tieto spoločnosti predali najviac smartfónov

Aktuálna situácia vo svete má neuveriteľný dopad aj na ceny a dopyt elektronických zariadení. Jednou zo spoločností, ktoré zaznamenali pokles je aj juhokórejský gigant Samsung. Portál SamMobile zverejnil štatistiky predajov viacerých známych spoločností z Európskeho trhu.

Ako sú na tom s predajmi konkurenti spoločnosti Samsung?

Podľa štatistík z Európskych obchodov zaznamenala spoločnosť Samsung za prvý kvartál tohto roka až 35 % podiel z celkových predajov na trhu. To je však oproti minulému roku pokles o 2 %. Juhokórejská spoločnosť podľa štatistík zaznamenáva každoročne pokles v predajoch až o 16 %.

V tohtoročnej tabuľke sa za lídrom, ktorým je Samsung nachádza americký Apple. Zdroj uviedol, že konkurencia zo spojených štátov mala za prvý kvartál až 25 % podiel z celkových predajov na Európskom trhu. Oproti minulému roku je to zlepšenie len o 1 %. Priemerný ročný “nárast”  amerického giganta sa podobne, ako pri Samsungu pohybuje v záporných číslach.

Na tretej priečke sa nachádza Xiaomi. Táto spoločnosť mala podľa štatistík veľmi ťažký rok, keďže jej podiel na trhu klesol z minuloročných 19 % na 14 %. Xiaomi zaznamenalo zo všetkých spoločností, ktoré sú uvedené v tabuľke najväčší ročný pokles v predajoch.

Tabuľka podielov na trhu za prvý kvartál 2022 | Zdroj: CounterpointResearch.com

Zhoršenie predajov na Európskom trhu spôsobila podľa odborníkov zložitá situácia v niektorých štátoch a celkové zvyšovanie cien produktov. Výrobcovia tvrdia, že za prvý kvartál 2022 bolo do Európy dovezených 49 miliónov smartfónov.

Podľa záznamov sme takýto nízky dopyt po elektronike zaznamenali naposledy v prvom kvartáli 2013. Odborníci však nepredpovedajú nič pozitívne a podľa ich názorov sa situácia v druhom kvartáli roku 2022 ešte zhorší.

Náš tip

EÚ tvrdí, že WhatsApp má stále problémy so súkromím používateľov. Spoločnosť dostala ultimátum

Leave a Reply

Your email address will not be published.