Games

The Masquerade – Swansong konečně vyjde na Switch » Vortex

Trvalo to, ale loňské Vampire: The Masquerade – Swansong už konečně míří i na konzoli Nintendo Switch. Spletité dobrodružství a zápolení krvežíznivého upířího trojlístku od vývojářů ze studia Big Bad Wolf vyšlo už v květnu 2022 s tím, že verze pro Nintendo Switch dorazí později. Pomineme-li, že vedle toho byly i jisté nejasnosti s bezplatným upgradem, bylo kolem této verze víceméně ticho. Swansong pro Switch se nicméně nikam nezatoulal, jak jsme se dozvěděli v nabídce vydavatele Nacon a rovněž přímo na Nintendo eShop – hra vyjde už 28. září.

Pokud jste stihli na Swansong zapomenout, případně jste s ním nejste vůbec obeznámeni, připomeňme, že jde o příběhové RPG s adventurními prvky a skutečně velkým množstvím rozhodování. Nezávislé studio Big Bad Wolf má s tímto žánrem zkušenost a vstoupilo do World of Darkness po vydání své epizodickém adventurním thrilleru The Council. Děj hry je zasazen do Bostonu, který se pod novou vladařkou propadá do chaosu, a hráčům se představují hned tři upíří hrdinové – Emem, Galeb a Leysha – kteří se snaží v této nastalé situaci zorientovat. Ti jsou spojeni osudem a zároveň mají každý trochu jiný pohled i schopnosti, proto je vhodné při vyšetřování brát ohled na každého z nich. Jejich činy a rozhodnutí nicméně ovlivňují jak samotné pátrání, tak vztahy mezi jednotlivými postavami.

Hra už je na Nintendo eShop dostupná k předobjednání, přičemž standardní digitální edice stojí 60 dolarů, Primogen Edition s DLC pak vyjde na 70 dolarů. Tento balíček zahrnuje DLC The Victoria Ash, které do hry přidává stejnojmennou vůdkyni klanu Toreador a s ní související bonusový úkol, a DLC The Artifacts Pack, jež všem hrdinům přidá tři bonusové předměty navíc. Naši recenzi si můžete připomenout výše.

Gotham Knights a další Direct

Když už jsme však u toho Switche, v zákulisí se dějí i další zajímavé věci. Záznam americké ratingové agentury ESRB prozradil, že se s největší pravděpodobností blíží i oznámení Gotham Knights pro Nintendo Switch. Tím ovšem nekončíme, jelikož se k tomu přidávají i stále silnější spekulace toho, že se blíží další Nintendo Direct. O další prezentaci se mluví už pár dní a stejně tak o návratu jakési klasické série, jíž by podle mnohých mohla být závodní série F-Zero. O rozvíření spekulací se postaral a nadále stará uživatel vystupující na Twitteru jako Pyoro, jenž má za sebou řadu důvěryhodných informací včetně odhalení Super Mario Bros. Wonder před jeho oznámením. Zdá se tedy, že je to jen otázka času, přičemž zřejmě nebudeme muset na odpovědi čekat ani příliš dlouho.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *