Skip to content

The Masquerade – Bloodlines 2 » Vortex

The Masquerade – Bloodlines 2 » Vortex

Je to až k nevíře, ale zdá se, že problémový dlouholetý vývoj RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 konečně skutečně směřuje ke svému konci. Alespoň to vyplývá z dnešní oficiální zprávy od Paradoxu, která si sype popel na hlavu a zároveň slibuje i velké oznámení, jehož bychom se měli dočkat už v září. „Mezi novinkami uplynula poměrně dlouhá doba, zatímco jsme se skloněnou hlavou pracovali na hře. Stejně jako v době oznámení jsme i nadále odhodláni vám nadělit skvělou hru Vampire: Masquerade – Bloodlines a těšíme se, až vám v září tohoto roku ukážeme více,“ stojí v samém úvodu novinky na webu.

Do září je ještě poměrně dost času, ovšem oficiální informace po tak dlouhé době, kdy se objevovaly pouze nejasné náznaky, případně se Paradox nechtěl ani svěřit s tím, kdo vývoj hry převzal, je rozhodně milou novinkou. A aby nešlo jen o prázdná slova, dočkali jsme se i zveřejnění pěti nových snímků, které sice nejsou nijak konkrétní, ale jinak dobře zachycují temnou a ponurou atmosféru a náladu hry, jakou od hry nepochybně očekáváme. Na další detaily si ovšem budeme muset počkat. Dočkáme v září konečně i data vydání? Nutno připomenout, že ačkoli jsme toho ze hry doteď mnoho neviděli, generální ředitel Paradoxu Fredrik Wester loni vydání během roku 2023 nezavrhoval a tvrdil, že je se hrou spokojený. Doufejme tedy, že budou podobně smýšlet i hráči, až se hra konečně znovu představí.

Zbytek zprávy se věnoval už jen záležitostem kolem předobjednávek hry s tím, že Paradox vrací peníze za veškeré předobjednané fyzické edice, jelikož se jejich podoba od původně oznámených změnila. Digitální First Blood Edition, Unsanctioned Edition a Blood Moon Edition oproti tomu zůstávají, ale i u nich mohou zákazníci zažádat o zrušení objednávky a vrácení peněz. I nadále platí, že neznáme studio, které se před necelými dvěma roky vývoje ujalo. Novější spekulace zmiňují studio The Chinese Room, které stojí například za hrami Dear Esther, Everybody’s Gone to the Rapture nebo Amnesia: A Machine for Pigs, potvrzení jsme se však nedočkali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *