Games

The Elder Scrolls VI je v rané fázi vývoje » Vortex

Už jen pár hodin zbývá do prvního startu a vydání Starfieldu, ale zároveň je to už pět dlouhých let, co bylo na E3 2018 oficiálně oznámeno The Elder Scrolls VI. O tom jsme za ty roky slyšeli minimálně a když už, tak v souvislosti s tím, že si na hru ještě počkáme pěknou řádku let a že mají být hráči trpěliví. Vzhledem k tomu, jaký vesmírný kolos Bethesda doteď tvořila, to není příliš překvapivé, přesto mnoho hráčů vzhledem k tak brzkému oznámení doufalo, že tehdy představený krátký teaser nebude tím jediným, co dodnes uvidí. O stavu šestého The Elder Scrolls se nyní alespoň zmínil ředitel publishingu Pete Hines.

Hinese během Gamescomu vyzpovídal španělský herní magazín Vandal a nepřekvapivě byl hlavním tématem právě Starfield, ale krátce se povídání stočilo i k Arkane Studios a Redfallu nebo Tango Gameworks a neohlášenému vydání Hi-Fi Rush a jeho úspěchu. Na otázku, zda má Bethesda v plánu něco takového zopakovat, odpověděl „bez komentáře“, což je docela pochopitelné, jelikož by to pak už nebylo příliš neohlášené a nečekané. V samém závěru nicméně došlo i na The Elder Scrolls VI, jemuž se bude moci Bethesda konečně více věnovat, ale v dohledné době stále nemáme očekávat žádné novinky.

I po vydání samozřejmě právě na Starfieldu neskončí a vývojáři se o něj budou nadále starat, přičemž Hines uvedl, že ještě nějakou dobu pro ně bude hra prioritou. Dočkali jsme se však potvrzení, že hra už není ve fázi konceptu a předprodukce, ale už skutečně ve vývoji, ač skutečně rané fázi. Podle Hinese se nyní téměř všichni soustředili na to, aby byl Starfield co nejlepší hrou, ale i na The Elder Scrolls VI část studia pracuje. V roce 2021 Todd Howard uvedl, že je pokračování The Elder Scrolls ještě ve fázi designu, tudíž se alespoň trochu posouváme. Ale i nadále platí, že to bude ještě řadu let trvat.

Jak už však bylo zmíněno, Starfieldu už to trvat nebude, jelikož bude v předběžném přístupu vydán už zítra ve 2:00 našeho času, standardní datum vydání je pak 6. září.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *