Skip to content

The Blood ctí svůj původ stejně jako seriál » Vortex

Akční singleplayerové i multiplayerové RPG Kingdom: The Blood od studia Action Square obdrželo komentovaný gameplay trailer. Jak už napovídá samotný název, hra souvisí s jihokorejským seriálem Kingdom (česky jako Království zombie), který na Netflixu nabídl v roce 2019 a 2020 dvě série a stále se těší velké oblibě mezi diváky. Hra byla studiem naznačována již začátkem loňského roku, načež ji Netflix 11. července oficiálně oznámil. Již byl hráčům nabídnut gameplay trailer, ten nový však nabízí podrobnější pohled a vývojáři slibují skutečný „korejský zážitek“.

Jak už víme z oznámení, hra vychází přímo ze seriálu (který pro změnu vychází z manhwa komiksu), a tak děj rovněž sleduje korunního prince Čanga, kterak se prosekává skrze zombie, pátrá po svém zmizelém otci a rovněž se snaží vypátrat příčinu té podivné zombie nákazy. Příběh je zasazen do Čosunu na konci 16. století, přesněji tři roky po konci imdžinské války, a i když obsahuje nadpřirozené prvky, dle Netflixu se dbalo na pečlivou práci s korejskou historií a kulturou. Tomu není těžké uvěřit vzhledem k tomu, že studio Action Square sídlí v jihokorejském Soulu, nicméně i nové video to názorně dokazuje a sami vývojáři to zdůraznili již dříve. Podobně nyní hovořil i producent Kang Hyungseok.

Vývojáři se snaží o totéž, co filmaři, a tak si dali skutečně záležet s nejrůznějšími detaily, které jsou pro jejich kulturu důležité. Řeč je o skutečných lokacích, architektuře, ale třeba i oblečení. Pro nahrání motion capture oslovili i profesionálního tanečníka a choreografa pro boj s mečem. Mezi akčními scénami a bojem s vícero nepřáteli se objeví i souboj s bossem, a tak je možné si prohlédnout, jak je ve hře znázorněn korejský styl boje. Zajímavým detailem je pak již zmíněné oblečení, respektive jeho chování, pomineme-li pohyb samotné postavy. Důležitý je zde tradiční korejský kroj hanbok (v Severní Koreji nazýván čosŏnot) a s ním související kabát zvaný dopo – ten právě v 16. století v oblasti Čosunu nosili vysoce postavení lidé, tedy i korunní princ.

Kingdom: The Blood nabídne čtyři režimy – příběhový, dobývání, útok na bosse a PvP – a vyjde na PC, ale i na mobilní zařízení, ale nezdá se, že by kvůli tomu vizuální stránka hry nějak zvlášť strádala. Verze pro PC a pro mobily navíc umožní synchronizaci postupu, a tak nebude problém přeskakovat z jednoho zařízení na druhé. Ovládání má být pak údajně natolik ideální, aby spolu mohli hráči v multiplayeru rovnocenně soupeřit bez ohledu na platformu. Datum vydání ovšem zatím neznáme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *