Skip to content

Tešíte sa na Samsung Galaxy S22 FE? Pravdepodobne vás čaká veľké sklamanie

Samsung Galaxy S20 FE bol v roku 2020 jedným z najúspešnejších Android smartfónov, takže nikoho asi neprekvapilo, že sa dočkal aj 5G verzie a nástupcu Samsung Galaxy S21 FE. Pokiaľ však čakáte na 3. generáciu Samsung Galaxy S22 FE, tak budete asi sklamaný. Podľa portálu SamMobile sa údajne Samsung rozhodol ukončiť túto sériu smartfónov, tak ako sériu Galaxy Note.

Samsung Galaxy S22 FE údajne vôbec nebol vo vývoji

Samsung Galaxy S20 FE bol v septembri roku 2020 bestsellerom, pretože ponúkal parametre vlajkovej série Galaxy S20 za podstatne nižšiu cenu. Výkon, fotoaparát, vodeodolnosť, rýchle a bezdrôtové nabíjanie zostali zachované a nižšia cena bola vykúpená plastovým telom. O necelý pol rok sa smartfón dočkal aj 5G verzie.

Samsung Galaxy S21 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Priamy nástupca Samsung Galaxy S21 FE sa objavil tento rok v januári, takmer rok po vydaní série Galaxy S21. Opäť bol chválený zo strany recenzentov a aj zákazníkov. Očakávalo sa preto, že aj súčasná vlajková séria Galaxy S22 sa o pár mesiacov dočká FE verzie. Bohužiaľ najnovšie uniknuté informácie z prostredia juhokórejského výrobcu hovoria opak.

Spoločnosť Samsung sa údajne rozhodla ukončiť sériu smartfónov s označením FE. Podľa portálu SamMobile dlho špekulovaný model Samsung Galaxy S22 FE s produktovým označením  SM-S900, ktorého rendery sa tento mesiac objavili na internete, ani nikdy nebol vo vývoji a vôbec neexistoval.

Čo je dôvodom zrušenia populárnej série smartfónov?

Portál SamMobile nemá žiadne informácie o dôvodoch, ktoré viedli spoločnosť Samsung k zrušeniu populárnej série FE, takže o nich môžeme len špekulovať. Najpravdepodobnejším je však ten, že lacnejšie modely FE znižovali predaje originálnej vlajkovej série. V prípade Samsungu to nie je prvý prípad ukončenia populárnej série smartfónov.

Minulý rok sa fanúšikovia značky nedočkali novej generácie modelov Galaxy Note s perom S Pen, ktoré Samsung vydával celé desaťročie. Spoločnosť sa totiž rozhodla sústrediť na skladacie smartfóny série Galaxy Z Fold. Odkaz pôvodnej série Galaxy Note tento rok prevzal vlajkový model Samsung Galaxy S22 Ultra, ktorý taktiež pero S Pen integrované v tele.

Náš tip

EÚ tvrdí, že WhatsApp má stále problémy so súkromím používateľov. Spoločnosť dostala ultimátum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *