Games

TES VI vyjde jen na PC a Xboxu, naznačují dokumenty Microsoftu » Vortex

Už od chvíle, kdy se Microsoft zajímal o koupi společnosti ZeniMax – a s ní také Bethesdy a všech jejích studií – se mluvilo o dostupnosti budoucích dílů slavných značek. Na přetřes samozřejmě přišla i značka The Elder Scrolls, která se rozroste o šestý díl, ovšem hráči stále nemají jasno, zda si jej zahrají vedle PC a Xboxu také na PlayStationu. Microsoft v minulosti mluvil o hrách jako o dílčích případech, o kterých budou padat individuální rozhodnutí, několik náznaků, včetně toho aktuálního, však stále silněji poukazují na to, že se má The Elder Scrolls bez PlayStationu obejít.

Na nové dokumenty, které byly v uplynulých hodinách zveřejněny a pochází z řízení Microsoftu s Federální obchodní komisí v souvislosti s akvizicí Activisionu Blizzard, upozornil novinář Stephen Totilo. Sdílel screenshot tabulky, která zachycuje některé z již vydaných titulů, na nichž měl Microsoft demonstrovat svůj přístup k exkluzivnímu vydávání a získaným značkám obecně. Řadu, která zahrnuje Deathloop, Ghostwire: Tokyo, Fallout 76, The Elder Scrolls Online, Starfield a RedFall, zakončuje právě The Elder Scrolls VI, u kterého jsou jako cílové platformy uvedeny pouze PC a Xbox. Zajímavé je i předpokládané datum vydání, které Microsoft momentálně vidí nejdříve na rok 2026, obecně se ale předpokládá, že hra je skutečně ještě „roky daleko“, takže zmínka je překvapivá z trochu jiného důvodu.

Jak totiž Totilo dodal, Phil Spencer během své svědecké výpovědi uvedl, že je hra nejméně pět let vzdálená a že o platformách ještě není rozhodnuto, dokument však říká něco jiného a je nyní otázkou, které informace jsou přesnější. Faktem také je, že sám Spencer v jiné fázi jednání s FTC uvedl, že The Elder Scrolls VI „může vyjít jen na Xboxu a PC“, takže se situace zřejmě začíná vyjasňovat a nebylo by se s ohledem na Starfield čemu divit. Ačkoliv by hra mohla potenciálně prodat víc kusů, už takhle stačil launch na vlastní konzoli, na PC a v Game Passu na to, aby se z ní stal nejrychleji prodávaný titul v historii Bethesdy a v souvislosti s tak oblíbenou a dlouholetou značkou, jako je The Elder Scrolls, by všechno mohlo být ještě zářivější.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *