Skip to content

Telegram dostáva úsporný režim batérie a ďalšie vylepšenia

Komunikačná aplikácia Telegram dostáva novú aktualizáciu, ktorá prináša nový úsporný režim batérie a ďalšie menšie vylepšenia. Informáciu priniesol portál TechCrunch.

Režim šetrenia elektrickej energie

Telegram ponúka krásne animácie a efekty, ktoré sú optimalizované tak, aby boli plynule aj na lacnejších smartfónoch. Môžu však byť záťažou pre batériu. kvôli čomu je ich teraz možno deaktivovať, aby sa predĺžila výdrž batérie a ešte zrýchlil výkon na starších zariadeniach. Postará sa o to režim úspory energie, ktorý je možné nastaviť tak, aby sa automaticky zapol, keď batéria dosiahne určité percento.

Úsporný režim | Zdroj: TechCrunch.com

K dispozícii mate aj individuálnych prepínačov, ktoré vám umožnia vypnúť konkrétne efekty. Používatelia iOS môžu tiež použiť nastavenia úsporného režimu na obmedzenie aktualizácií na pozadí.  V sekcii Nastavenia > Úspora energie môžete prepínať režim úspory energie alebo upravovať jednotlivé nastavenia automatického prehrávania, animácií a efektov.

Presnejšie nastavenia rýchlosti prehrávania multimédií

Už roky môžu používatelia Telegramu meniť rýchlosť prehrávania videí, podcastov, hlasových správ a video správ. Po aktualizácii budete mať ešte väčšiu flexibilitu v nastavení rýchlosti. Ak podržíte tlačidlo prehrávania, tak si môžete vybrať ľubovoľnú rýchlosť v rozmedzí 0,2 x – 2,5 x.

Telegram
Presnejšie nastavenie rýchlosti prehrávania | Zdroj: TechCrunch.com

Čas prečítania správy

Na uľahčenie spolupráce v malých tímoch teraz potvrdenia o prečítaní v skupinových konverzáciách do 100 členov zobrazujú čas, kedy si vaše správy prečítali jednotlivé osoby.

Automatické odosielanie odkazov na pozvánku

Používatelia telegramu môžu teraz ovládať, kto ich môže pridať do skupín. Ak pozývate niekoho, kto to obmedzuje, tak mu môžete rýchlo poslať odkaz na pozvánku ako správu.

Nové emotikony, lokalizácia botov a zmeny v nastavení nálepiek

Vývojári botov ich teraz môžu plne lokalizovať prekladom ich popisov a otázkami typu „Čo dokáže tento robot?“. Pribudlo aj množstvo nových emotikonov a to vrátane animovaných. Nedávno použité balíčky nálepiek sa zároveň presunuli do hornej časti panela, aby k nim bol jednoduchý prístup. Ak chcete, aby vaše balíčky zostali tam, kde sú, tak stačí kliknúť na ikonu ozubeného kolieska na paneli nálepiek a vypnúť Dynamic Pack Order.


Náš tip

Android 13 prichádza na ďalší obľúbený OnePlus telefón

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *