Games

Techland přidal do Dying Light 2 prémiovou měnu » Vortex

Vývojáři ze studia Techland přidali do Dying Light 2 v rámci nejnovějšího updatu prémiovou měnu. Jak jistě rozumíte, má sloužit jako prostředek k mikrotransakcím, které už do určité míry fungovaly, ovšem mimo vlastní prostředí hry. Až dosud si hráči kupovali převážně kosmetické balíčky za skutečné peníze, takže nedocházelo k žádné další transakci navíc a všichni platili stejně, jen v přepočtu hodnoty balíčku na měnu v dané zemi. Techland nicméně usoudil, že zavedení obchodu přímo ve hře a tzv. DL Points bude lepší variantou, a hráči obratem pochopili proč. Jak se totiž velmi rychle ukázalo, balíčky jsou naceněny tak, aby jejich cena přesně neodpovídala tomu, v jakém množství se DL Points prodávají, takže hráči musí koupit bodů víc a po transakci za jeden balíček jim body zbydou. To se komunitě samozřejmě nelíbí a ihned začala poukazovat na chamtivost vývojářů a podrobila rozhodnutí ostré kritice.

„Náš herní obchod běží a nabízí několik balíčků se skiny, abyste si upravili vzhled své postavy. Získejte skiny pro postavy bez nutnosti přerušit akci,“ popsali vývojáři spuštění herního obchodu. Jako dárek věnovali všem hráčům 500 DL Points a vpustili je do katalogu. Mnoho lepších balíčků však stojí více než onu částku 500 DL Points, takže hráči musí body přikoupit, nebo je jednoduše nevyužít. Nejbližší možností, jak se dostat k částce, kterou by bylo možné balíček ze 750 DL Points pořídit, je tedy koupě 1100 bodů za cenu odpovídající 10 dolarům. V komentářích na Twitteru a dalších sociálních sítích proto fanoušci začali psát, že by namísto vymýšlení mikrotransakcí měli vývojáři pracovat na něčem smysluplnějším, třeba dalším větším DLC, které je už dlouho slibováno.

Faktem nicméně je, že vývojáři z Techlandu očividně nechtějí svou komunitu příliš „testovat“ a vydali proto prohlášení, že jde teprve o první iteraci mikrotransakcí, které ještě projdou změnou. Vývojáři chtějí zareagovat zejména tím, že v budoucnu bude možné kupovat i dílčí části balíčků za nižší částky, které se hodí pro utrácení zbylých DL Points. A stranou určitě nemůže zůstat fakt, že už nyní je za částku 500 DL Point a nižší k dispozici 6 menších balíčků, včetně zjevně populárního skinu kuřete. I ten vývojáři zmiňují v reakci na kritiku a uvádí, že hráči budou moci volně kombinovat různé balíky do sebe a pocítit velkou volnost v tom, jak bude jejich hra vypadat. Jen to podle Techlandu nějakou dobu potrvá.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *