Games

Team17 má propustit až třetinu zaměstnanců » Vortex

Zprávy o propouštění v britském studiu Team17 se stále zpřesňují a v tuto chvíli to vypadá, že škrty ohrožují až třetinu zaměstnanců. Podle zdrojů magazínu Eurogamer se firma chystá v rámci restrukturalizace propustit celkem 91 lidí. Nutno zdůraznit, že bude mít Eurogamer pravděpodobně správné informace, protože zprávu o plánovaném propouštění zveřejnil už dřív jako první a až poté ji skutečně společnost Team17 potvrdila oficiálně, i když bez dalších podrobností.

Původně se přitom psalo, že o práci přijdou hlavně lidé v oddělení testování, ale později vyšlo najevo, že redukce zaměstnanců proběhne napříč celou firmou. Úspory mají být tak velké, že někteří vývojáři pracující na hrách, které vydává Team17, kontaktovali Eurogamer a podělili se o své obavy. Nejsou si totiž jistí, zda vůbec budou jejich projekty pokračovat. Podle zdrojů Eurogameru se autorům her také nelíbí, že jim Team17 coby vydavatel řekl o potížích až ve chvíli, kdy se informace objevila ve veřejném prostoru. Jeden z vývojářů webu řekl, že si uvědomil, že tým, se kterým spolupracoval, už není v Teamu17, když viděl příspěvky bývalých členů na síti LinkedIn, kde hledali nové zaměstnání.

Team17 odmítl informaci o propuštění 91 lidí a tedy jedné třetiny firmy komentovat. Oficiálně platí jen dřívější informace o velké restrukturalizaci a změně ve vedení společnosti. Jsou to zjevně těžké časy pro jedno z nejslavnějších britských studií, které dalo světu hry jako Alien Breed nebo Worms. V posledních letech se ale tým stále více soustředil vedle vlastního vývoje také na vydavatelské aktivity. Jen letos poslal na trh tituly jako Dredge, Trepang2, Moving Out 2 či Blasphemous 2. Team17 byl založen už v roce 1990.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *