Games

Takto sa nás snažili podvodníci oklamať na Facebooku. Na toto si dávajte pozor

Podvodníci nikdy nespia. Skúšajú to prostredníctvom e-mailov, telefonátov aj SMS správ. V poslednom čase registrujeme viacero pokusov aj na sociálnej sieti Facebook, ktoré sa týkajú práve stránky MôjAndroid.

Bežne dostávame na sociálnej sieti správy od rôznych podvodných narýchlo vytvorených profilov, ktoré sa tvária ako oficiálna podpora Facebooku. Informujú nás o tom, že náš účet bol deaktivovaný, že nás niekto nahlásil a porušili sme autorské práva.

Facebook takéto upozornenia nikdy neposiela a deaktiváciu robí automaticky, takže sa k svojmu účtu jednoducho nedostanete a môžete sa len odvolať. Nikdy o tom neinformuje vopred. Poďme ale ďalej. V správe je uvedené, aby sme svoj účet overili prostredníctvom linku, ktorý obsahuje správa.

Takto vyzerá podvodná správa, ktorú sme dostali

Ten vás presmeruje na podvodnú stránku, ktorá sa snaží odchytiť prihlasovacie údaje k sociálnej sieti. Ak ich zadáte, útočníci budú mať prístup k vášmu účtu. Facebook očividne vie o týchto praktikách a po kliknutí na link nás teraz upozorní, že prístup naň bol zablokovaný.

Podvodná správa nesie aj ďalšie bežné praktiky podvodníkov, napríklad časový nátlak. Hovorí, že na overenie účtu máme len 12 hodín. Ďalšia podvodná správa je prakticky o tom istom, len je napísaná trochu iným štýlom. V zásade však hovorí o tom, že náš účet môže byť vymazaný, pretože je v rozpore so zmluvnými podmienkami sociálnej siete. Opäť sa tu nachádza podvodný link na overenie účtu, ktorý sa snaží odchytiť prihlasovacie údaje. Najlepšie je na takéto odkazy neklikať vôbec, no ak kliknete, svoje prihlasovacie údaje tam nezadávajte.

Nenaleťte podvnodníkom, stiahnite si našu príručku

V súvislosti s online hrozbami a nebezpečenstvami na internete sme pre vás pripravili užitočný e-book, ktorý si môžete stiahnuť úplne zadarmo. Dozviete sa v ňom o najnovších praktikách podvodníkov a nezabudli sme ani na základné pravidlá, ako sa správať v online svete tak, aby ste boli v bezpečí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *