Games

System Shock 2: Enhanced Edition

Kyberpunkový psychologický horor System Shock 2 možná už ve své době nebyl úplně ta nejkrásnější hra, která kdy vyšla, ale docela určitě byste našli početnou skupinu fanoušků, kteří by odpřísáhli, že se i přesto jednalo o jeden z nejsilnějších herních zážitků všech dob, který se vryje do paměti a už nikdy nezmizí.

Díky úsilí retro mistrů ze studia Nightdive se i ti, jimž hra kdysi proklouzla mezi prsty, budou moct přesvědčit, co je na podobných prohlášeních pravdy. Práci na remasterované System Shock 2: Enhanced Edition oznámili již před necelým půlrokem a včera uvolnili novou upoutávku, která předvádí, jak renovace pokračuje. Podívat se můžete výše. O tom, na jaké úpravy se můžeme těšit, také dobře vypovídají srovnávací obrázky:

Hráče, kteří už s tvorbou od studia Nightdive přišli někdy do styku, jistě nepřekvapí, že se i v případě staronového System Shocku 2 tým chystá využít svůj proprietární engine KEX. Což znamená, že se s největší pravděpodobností dočkáme podpory rozlišení 4K, snímkovací frekvence stoupající až ke 120 FPS a všeobecně uhlazeného vizuálu. Remaster přitom stojí na původním zdrojovém kódu, který vývojáři extrahovali a přizpůsobili, aby novinka mohla běžet na všech moderních platformách.

Chvála však nemůže směřovat pouze na jejich hlavy – šéf Nightdive Stephen Kick zmiňuje, že tvůrci také spolupracují s komunitou serveru systemshock.org a snaží se do remasteru integrovat hodnotné modifikace, s kterými v průběhu let přišli sami hráči. Což je sympatičtější postup, než kdyby si vývojáři uzmuli mody bez ptaní. Rozhodnutí navíc dává logický smysl – proč znovu od píky leštit grafiku, když už se o to postarali fanoušci?

Kdy restaurovaný System Shock 2: Enhanced Edition vyjde, vývojáři prozatím stále ještě neoznámili. Zato však víme, že majitelé předobjednávek v květnu vydaného remaku System Shocku obdrží remasterovanou dvojku zdarma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *