Games

Sympatický Honor 90 Lite jde do prodeje se štědře velkou pamětí

Novinka nižší střední třídy v podobě smartphonu Honor 90 Lite jde do prodeje napříč evropskými trhy. Zaujme přitom nejen sympatickým designem, ale také poměrně štědrou dávkou operační paměti i úložiště. Co na novinku říkáte vy?

Specifikace již nebyly žádným překvapením

O předčasném odhalení parametrů nového smartphonu Honor 90 Lite jsme vás již informovali před pár dny. V rychlosti si tedy shrňme, že novinka nabídne poměrně moderní čipset Mediatek Dimensity 6020 postavený na 7nm technologii. Mnohem zajímavější jsou však informace o použití 8 GB operační paměti a 256GB úložiště, což v cenové kategorii hluboce pod 10 tisíci Kč rozhodně nelze brát jako samozřejmost. Vedle toho smartphone disponuje také 90Hz LTPS IPS displejem o úhlopříčce 6,7″ a FullHD+ rozlišení.

Na zádech se nalézá trojice objektivů. Primární fotoaparát využívá 100MPx snímač s objektivem o světelnosti f/1.9. Na zbylých dvou se však šetřilo, neboť se jedná o 5MPx ultraširoký a 2MPx makro fotoaparát. Pod zadním krytem se pak nalézá 4500mAh baterie s podporou 35W nabíjení. Rozměry telefonu činí 162,9 x 74,5 x 7,48mm a hmotnost je zde pouhých 179 gramů. Čtečka otisků prstů se usídlila v tlačítku napájení a nechybí ani podpora 5G, Wi-Fi 5 a NFC.

Honor 90 lite barevné varianty

Honor 90 Lite již vstupuje do prodeje napříč vybranými evropskými zeměmi jako například Německo, kde novinka stojí 300€ a zdarma dostanete sluchátka Honor Earbuds X5. Novinka se ale již objevila i v prvních českých e-shopech, kde je v předprodeji stanovena cena na 7 290 Kč s DPH ovšem beze zmínky o sluchátcích zdarma. Nezbývá tak než počkat na oficiální oznámení prodeje, zda si i pro nás výrobce připravil nějakou úvodní akci.


unihertz jelly star kompaktní telefon

Ne, to není mobil pro panenky. Jelly Star je prcek s 3palcovým displejem, Androidem 13 a slušným čipem

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.