Games

Switch 2 má mít podporu DLSS 3.5 a Ray Reconstruction » Vortex

Insider s přezdívkou Nate the Hate, který v minulosti opakovaně informoval o dění v Nintendu či Sony, věnoval nejnovější vydání svého podcastu spekulacím kolem nástupce Nintenda Switch. Během hodiny dlouhého povídání komentoval informace které „zaslechl“ od svých zdrojů a přirozeně je doplňoval o vlastní úvahy a postřehy. Výsledkem není nůše nových a šokujících zpráv, ale spíše další dílek do celé skládanky, která začíná pozvolna nabírat jasnější obrysy. Podle toho, co Nate the Hate uvedl, pracuje Nintendo se společností Nvidia na vlastním čipu – o čemž uvažovali i jiní herně-techničtí insideři – a budou se společně snažit přijít s něčím, co by zaručilo nové konzoli držet po nějakou dobu krok s konkurencí. Výsledkem snah má být APU využívající technologii DLSS 3.5 včetně podpory Ray Reconstruction.

Už když se spekulovalo o tom, že Nintendo ukazovalo vybraným partnerům nástupce Switche na Gamescomu, padaly zmínky o úrovni grafiky odpovídající PlayStationu 5 či Xboxu Series. Ne nativně, ale díky využití chytrého upscaleru, který by měla skrze DLSS poskytnout právě Nvidia. Jak nyní uvádí zmíněný insider, má jít o nejnovější generaci DLSS 3.5, která na počítačích zlepšuje upscale o lepší ztvárnění ray tracingu. Pomocí Ray Reconstruction a Frame Generation umí i ve zvětšované obrazu zachovat detaily jednotlivých paprsků světla a zaručit tak hráčům, že ray tracing nebude při použití DLSS jen „anonymně“ zpracovaným bohatším světlem. Nová konzole od Nintenda má mít k dispozici první ze zmiňovaných technologických novinek, která je pro výpočet světla důležitější. Frame Generation prý Switch 2 umět nebude, takže nedojde k ještě výraznějšímu nárůstu lepších snímků, jako se děje u desktopových grafik.

Nemělo by to ale tolik vadit a pro Nintendo má být navíc velmi povzbudivé, že řada součástí DLSS lze samozřejmě vylepšovat v průběhu času jen softwarovými updaty. Co se týče samotného APU, Nate the Hate věří, že bude vycházet z čipsetu T239, který je založen na architektuře Ampere pro grafické karty řady RTX 30. Měl by mít 1280 CUDA jader a svým výkonem odpovídat přibližně polovině RTX 3050. Kolik je na tom pravdy, však skutečně uvidíme až v momentě, kdy se Nintendo rozhodne svou novou konzoli představit. A v tomto ohledu zůstáváme i nadále přesvědčení, že vidina nutnosti prodat nejen aktuální Super Mario Bros. Wonder, ale také chystaný Princess Peach Showtime velí japonské společnosti nemluvit o „novém“ Switchi a v popředí ještě nějakou dobu nechat ten aktuální.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *