Games

Super Mario RPG – -apkrig

Fanoušci nesmrtelného instalatéra a jeho nejspíš nikdy nekončících patálií, za něž většinou mohou ďábelské pikle želvodračího záporáka Bowsera, který i po čtyřiceti letech odmítá pochopit, že mu to s princeznou Peach nejspíš prostě nevyjde, se mohou radovat – Nintendo během včerejšího vysílání Nintendo Direct oznámilo hned dvě nové (respektive jednu novou a jednu staronovou) hry s Mariem.

S nasupeným želvákem je navzdory obecné tradici občas potřeba uzavřít i spojenectví, k čemuž dojde v první oznámené hře – Super Mario RPG. Herní kmeti by v tuto chvíli měli zbystřit – ano, tohle jméno neslyší svět poprvé, původně se totiž jednalo o JRPG odbočku, kterou pro Nintendo vyrobili ve Square (tehdy ještě bez Enix) a která vyšla na SNES v roce 1996. 

Jak se sami můžete přesvědčit díky zveřejněné upoutávce, historicky první výlet Maria mezi hry na hrdiny se dočká kompletně nové grafiky odpovídající moderním standardům, ale premisou a po obsahové stránce zůstane vcelku věrný originálu – můžeme se tak těšit na klasické tahové souboje ve stylu JRPG, průzkum i plošinovkové pasáže.

Pamětníky by navíc mohlo potěšit, že se o soundtrack postará Joko Šimomura, skladatelka a pianistka, která tvořila hudbu už k původnímu dílu. Dobové recenze se tehdy předháněly v superlativech, uvidíme, zda se bude situace opakovat. Nové Super Mario RPG vyjde 17. listopadu na Nintendo Switch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *