Skip to content

Štýlový návrat Nokie? Toto je ultimátny smartfón so 7950 mAh batériou a ďalšími TOP špecifikáciami

Značka Nokia v priebehu minulého mesiaca predstavila svoje vynovené logo. Aj týmto spôsobom nám možno chce jej materská spoločnosť HMD Global naznačiť príchod nových smartfónov. Portál Gizchina zverejnil informácie o pripravovanej vlajkovej lodi od Nokie.

Čo môžeme očakávať od vlajkovej lode značky Nokia?

Nokia sa doposiaľ venovala najmä výrobe smartfónov, ktoré môžeme zaradiť do strednej triedy. Na celosvetovom trhu sa firma preslávila najmä vďaka dostupnej cene a skvelej funkčnosti svojich smartfónov. To, že sa doteraz nezapájala medzi konkurenciu v oblasti vlajkových lodí plánuje napraviť novinkou Nokia Magic Max.

Na veľtrhu MWC v Barcelone spoločnosť ohlásila príchod dvoch smartfónov. Prvým z nich je Nokia C99, ktorá by mala byť oficiálne predstavená 28. apríla 2023. O presnom dátume vydania na internete nájdete viacero informácií, no je možné, že novinku uvidíme až 18. novembra 2023. Jedná sa o ďalší smartfón strednej triedy, ktorý sa bude cenovo pohybovať na hranici 480 $.

Nokia C99 | Zdroj: Gizchina.com

Druhým ohláseným smartfónom je samozrejme špičková Nokia Magic Max. Podľa informácií zo zdroja bude na trhu dostupná vo viacerých konfiguráciách. Okrem lákavého dizajnu určite poteší aj výber z 8 GB, 12 GB alebo 16 GB RAM. Čo sa týka úložného priestoru, v ponuke bude model s 256 GB a 512 GB pamäťou.

Nebude chýbať ani najnovší operačný systém Android 13, ktorého plynulý chod zaistí procesor Snapdragon 8 Gen 2. Predný 6,7- palcový AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz je chránený ochranným sklom Gorilla Glass 7. Trojica fotoaparátov sa skladá z 144 MP primárneho objektívu, 64 MP ultra-širokého objektívu a 48 MP teleobjektívu. Dobrú výdrž zabezpečí až 7 950 mAh batéria s neuveriteľne rýchlym 180 W nabíjaním.

Nokia-Magic-Max
Nokia Magic Max | Zdroj: Gizchina.com

Podľa každej konfigurácie sa samozrejme bude odvíjať aj cena smartfónu. O počiatočnej cene sa viedlo na sociálnych sieťach niekoľko diskusií. Odborníci sa zhodli na približnej cene, ktorá sa začína na hranici 550 $. Zatiaľ nie je oficiálne potvrdený žiadny dátum ohľadom predstavenia vlajkovej lode, no jej príchod môžeme očakávať v priebehu najbližších mesiacov.

Náš tip

Hodinky Huawei dostávajú veľkú aktualizáciu. Prichádza HarmonyOS 3.0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *