Games

Studio The Coalition hledá vývojáře pro Gears of War » Vortex

V polovině letošního ledna postihla IT společnosti masivní vlna propouštění. Dotkla se i Microsoftu, ze kterého odešlo kolem 10 000 lidí, což se týkalo i divize starající se o videohry. V souvislosti s tím se mluvilo zejména o zásahu do struktury 343 Industries, ale v dílčím ohledu se mohla dotknout v podstatě jakéhokoliv studia spadající pod střechu Xbox Game Studios. Byl to i důvod, proč novinář Jeff Grubb začátkem února mluvil o tom, že kvůli propouštění nebo ekonomickým důvodům, které k němu vedly, zrušili vývojáři ze studia The Coalition už přibližně před rokem několik menších projektů a od té doby se plně soustředí na vývoj dalšího dílu slavné série Gears of War. Tahle spekulace se ale nyní začíná potvrzovat a hráči nabývají přesvědčení, že Gears of Wars 6 se blíží. Opírají se o nový inzerát, v němž studio The Coalition hledá gameplay designéra, ochotného zapojit se do dalšího vývoje zmíněné značky.

Pracovní nabídky si všimli fanoušci na Redditu a poukázali zejména na explicitní uvedení, k jaké hře se inzerát pojí. Nejde o zmínku utopenou v popisu pracovní náplně, ale o součást titulku, takže ji lze jen těžko jakkoliv zpochybnit. Na druhou stranu to automaticky nemusí znamenat, že se práce bude pojit s Gears of War 6, i když většina diskutujících je přesvědčena, že tomu tak skutečně je. Nám jako opora slouží právě detailnější popis inzerátu, ve kterém se uvádí, že kandidát by měl prokázat zkušenost s vývojem rozsáhlých herních prvků, od fáze konceptu, přes dílčí odlaďování, až  po kompletaci. To naznačuje, že se vyvíjí něco nového a nejde tudíž jen o podporu již vydaných titulů. A pokud budeme věřit informacím od Jeffa Grubba, opatrně docházíme ke stejnému závěru jako hráči, kteří se však ve svých prohlášeních nemusí obracet na kredibilitu či odpovědnost vůči nikomu dalšímu.

Přesto by ale dávalo smysl, aby série v dohledné době pokračovala, jako jeden z nejzářivějších klenotů, které má Microsoft na svém seznamu exkluzivit. Tím ovšem z druhé strany netvrdíme, že všechny drahokamy se třpytí stejně, i když v případě zatím posledního dílu Gears 5 to vyšlo velmi dobře a stejně tak pozitivně dopadl i strategický spin-off Gears Tactics. Dalšímu dílu hlavní série by mohl prospět i přechod na Unreal Engine 5, který vývojáři započali v květnu 2021, a také snaha rozšířit všeobecné ponětí o značce prostřednictvím chystaných seriálů a hraného filmu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *