Games

Streamování PS5 her v rámci PS Plus začne tento měsíc » Vortex

Společnost Sony před krátkou chvílí oznámila, že v průběhu října spustí dříve avizované streamování PS5 her pro předplatitele služby PS Plus Premium. Na Vortexu jsme se tématu věnovali – ať už šlo o vlastní oznámení nebo první testy – takže detaily služby nejsou překvapivé, podstatné je ale datum spuštěí, které pro Česko a Slovensko připadá na 23. října. Zpráv se objevila na blogu PlayStationu a obsahuje i rekapitulaci známých detailů o některých dostupných hrách či kvalitě, ve kterém bude hraní přes cloud probíhat.

„Dnes s vámi chceme sdílet více detailů o streamování her na PS5 dostupné předplatitelům PlayStation Plus Premium. Počínaje tímto měsícem dostanete přístup ke cloudovému hraní vybraných digitálních titulů z katalogu PlayStation Plus a herních trialů,“ uvádí Sony. Doplňuje, že streamovat bude možné i některé z her ve vlastní knihovně, stále ovšem platí, že musíte být předplatiteli PS Plus Premium, pro které je nabídka exkluzivní.

Sony dále uvádí, že do budoucna plánuje zahrnout do katalogu her stovky titulů s tím, že od spuštění služby budou dostupné hry jako Spider-Man Miles Morales, Horizon Foribdden West, Ghost of Tsushima, Mortal Kombat 1 nebo Saints Row IV. Z trialů se pak mohou hráči těšit například na Hogwarts Legacy, Zaklínače 3 nebo The Callisto Protocol a z vlastní knihovny to pak budou moci být hry jako Resident Evil 4, Genshin Impact, Fortnite nebo Fall Guys.

Co je rovněž důležité, streamovat hry z PS5 bude možné jen na PS5 – tedy ani z aplikace pro PC, která u nás stále neběží, ale ani z PlayStationu 4 či připravovaného handheldu. Hráči si po splnění této podmínky ale budou moci tituly užít tak, jako kdyby je přímo vlastnili, tedy i s možností dokoupit si DLC nebo jiné přídavky. Co se týče kvality, už dříve zaznívalo, že služba bude podporovat streamování až v rozlišení 4K, s podporou 60 fps i obrazem v HDR, pořizovat ale budete moci také screenshoty a až 3minutová videa, která se následně stáhnou do galerie médií ve vaší konzoli.

V závěru jen Sony potvrzuje, že Česko i Slovensko jsou v seznamu zemí, kde bude hraní přes cloud dostupné a doufá, že si hráči službu náležitě užijí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *