Games

Spotify pripravuje prémiové predplatné s kvalitnejším zvukom a ďalšími novinkami

Služba Spotify je v súčasnosti lídrom medzi hudobnými streamovacími službami. Vedomá si svojej pozície nedávno zvýšila cenu svojho predplatného Spotify Premium a údajne pripravuje ešte prémiovejšie a drahšie predplatné. Čo všetko by malo priniesť a koľko by malo stáť, prezradil portál TechCrunch.

24-bitový bezstratový zvuk a podpora AI

O tom, že služba chystá tzv. predplatné Superpremium, sa hovorí už dlhšie. Podľa referencií, ktoré sa podarilo objaviť v kóde aplikácie Spotify, bude mať predplatné Superpremium honosné logo a dlhší zoznam extra funkcií nad rámec 24-bitového bezstratového zvuku, ktorý bol očakávaný. Extra funkcie obsahujú nové nástroje na vytváranie zoznamov skladieb pomocou algoritmov strojového učenia.

Funkcie predplatného nájdené v kóde aplikácie | Zdroj: TechCrunch.com

Predplatitelia Superpremium budú môcť filtrovať svoju knižnicu podľa nálady, aktivity, BPM, rytmu alebo žánru. Navyše, predplatné má zahŕňať 20-30 hodín počúvania audiokníh (v bežnom predplatnom je to 15 hodín). V kóde sa objavila aj funkcia s názvom Soundcheck, ktorá vám povie o vašich návykoch pri počúvaní a umožní vám zistiť, aký mix zvukov je pre vás vhodný. Malo by ísť o prispôsobenú ponuku s názvom „Your Sound Capsule.

K kóde sa tiež objavili odkazy na niečo, čo sa nazýva Highlights. Podľa portálu TechCrunch to vyzerá ako podrobné štatistiky počúvania podobné službe Last.fm. Kvalitnejší 24-bitový bezstratový zvuk by sa tiež už nemal označovať značkou HiFi, ako sa pôvodne plánovalo. Cena predplatného Superpremium by mala údajne byť 19,99 dolárov mesačne. Koľko by malo stať v Európe, zatiaľ nie je známe. Švédska spoločnosť Spotify AB si od nového predplatného sľubuje razantné zvýšenie príjmov.


Náš tip

TikTokom sa šíri bizarný trend. Mladí si udierajú do hlavy, aby vyzerali “lepšie”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *