Skip to content

Spotify mení dizajn. Domovská obrazovka pripomína TikTok a Instagram

Najpopulárnejšia služba pre streamovanie hudby Spotify oznámila prepracovanie domovskej obrazovky svojej mobilnej aplikácie. Cieľom je pomôcť používateľom objaviť nový obsah, vrátane video podcastov a iných foriem multimédií. Podľa portálu GizmoChina nový dizajn pripomína používateľské prostredie platforiem sociálnych médií, ako sú Instagram alebo TikTok.

Nový dizajn má svoj význam

Spotify v posledných rokoch investovalo do podcastov, audiokníh a živých rozhlasových relácií (diskusií). Redizajn odráža ambície spoločnosti priblížiť tento obsah používateľom. CEO Daniel Ek zároveň dúfa, že na platformu pritiahne ďalších viac ako 50 miliónov tvorcov. Nový dizajn domovskej obrazovky totiž ukazuje automaticky prehrávané video podcasty, veľké fotografie tvorcov a poskytuje viac informácií o podcastoch a audioknihách.

Redizajn domovskej obrazovky | Zdroj: GizmoChina.com

Horná časť aplikácie samozrejme stále obsahuje obaly albumov a zoznamov skladieb. Používateľ po kliknutí na položky „Hudba“ alebo „Podcasty a relácie“ získa prístup k vertikálne sa posúvajúcemu kanálu. Ten na prvý pohľad pripomína Instagram. TikTok alebo YouTube Shorts. V rámci kanálu si môže rýchlo prezerať skladby a zoznamy skladieb bez toho, aby ste ich museli otvárať, pričom každá položka automaticky prehrá ich ukážku.

Nemali by ste prehliadnuť:

Redizajn tak používateľom uľahčuje objavovanie nového obsahu a zlepšuje navigáciu v ňom. S tým je spojený aj nový AI nástroj. Funkcia Smart Shuffle dočasne pridáva skladby do existujúcich playlistov a je navrhnutá tak, aby zoznam skladieb vylepšila podľa vašej osobnosti a záujmov. Aplikácia má zároveň AI funkciu, ktorá funguje ako DJ. Mixuje nahrávky a ponúka aj personalizované rozhlasové relácie.

Náš tip

EÚ pomôže Ukrajine. Nemocniciam a školám zabezpečí tisíce notebookov, tabletov a smartfónov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *