Games

sportovní režimy i monitoring zdraví

Komerční článek

Chytré hodinky z nové řady Watch 4 od Huawei se začaly prodávat na českém trhu a díky řadě vylepšení a novým sportovním režimům jsou v porovnaní s jejich předchůdci ještě lepším nástrojem pro monitorování zdraví a motivaci ke sportu. Hodinky nabízí více než 100 sportovních režimů, dokáží analyzovat výkony, poskytovat tipy a podporu pro jejich zlepšení a sledovat nepřetržitě zdravotní stav jejich uživatele. To vše je navíc zabaleno v luxusním designu z kvalitních a odolných materiálů.

Více než 100 sportovních režimů

Kvůli sportovním funkcím si chytré hodinky pořizuje většina z nás. Počet kroků, spálených kalorií nebo odcvičených minut sleduje každý uživatel hodinek a jde již o takový standard, který monitorují všechny chytré hodinky. Důležitý je ale také monitoring různých sportovních aktivit, jejichž výběr je ve většině hodinek velmi malý. V tomto ohledu je Huawei zcela jistě přeborník na trhu. Řada Huawei Watch 4 podporuje více než 100 sportovních režimů, nabízí personalizované tréninkové plány a podporuje uživatele ve vylepšování jejich výkonů. Tyto hodinky jsou vhodné pro všechny běžce, lezce a sportovní nadšence, ale i pro uživatele, kteří by rádi se sportem začali.

V průběhu sportování poskytují uživatelům velké množství údajů. Nechybí informace o srdečním tepu, nachozených, naběhaných či naježděných kilometrech, počtu kroků, kadenci a dalších. Výsledky cvičení si následně prohlédnete nejenom v hodinkách, ale také v aplikaci chytrého telefonu. Velmi zajímavou vychytávkou je například funkce Dynamického sledování, která dokáže automaticky po odcvičení vytvořit z vašeho workoutu video.

Hodinky nadchnou také vášnivé golfisty. Režim Driving Range dokáže zaznamenat rychlost i tempo nápřahu a švihu. Následně data vyhodnocuje a poskytuje tipy na zlepšení. Pro milovníky vodních sportů a potápění si v Huawei zase připravili režim Free Diving s možností ponoru do hloubky až 30 metrů. Hodinky splňují standard odolnosti 5 ATM s certifikací IP68.

Navigace fungující i bez připojení k telefonu

Díky propracovanému navigačnímu systému GNSS se dobrodruzi nemusí bát vyrazit do neznáma, protože hodinky automaticky zaznamenávají trasu a dokážou je navádět i v přírodě. Řada Watch 4 podporuje první mapovou aplikaci pro hodinky Petal Maps Watch Edition, která dokáže poskytovat navigační služby, i když hodinky nejsou připojeny k telefonu. Navigování funguje velmi jednoduše a inteligentně. Na displeji hodinek se objevují důležité údaje jako vzdálenost a směr k místu odbočení či název ulice. Při přiblížení ke křižovatce či místu odbočení hodinky zavibrují a upozorní uživatele na změnu směru. Užitečné je i hlasové navádění, které se může hodit například při jízdě na kole. Petal Maps tak poskytují spolehlivou navigaci v přírodě i na procházce ve městě.

Neustálý monitoring zdraví

Nové hodinky ze série Huawei Watch 4 nabízí uživateli v tomto směru opravdu vše. Dokáží počítat kroky, sledovat nepřetržitě tep, měřit hladinu kyslíku v krvi, a dokonce i EKG. Díky 8kanálovému optickému snímači s TruSeenTM 5.0+ poskytují uživateli přesné monitorování indikátorů zdraví srdce a dokáží upozornit uživatele na hlavní rizika související se srdcem, jako je nepravidelní tep či tuhost tepen. Neméně důležité je sledovat zdraví plic. Příznaky jejich poškození je totiž klíčové odhalit včas. Řada Watch 4 tento problém řeší pomocí nové funkce Respiratory Check.

Své zdraví mohou uživatelé sledovat komplexně díky funkcí Zdravotní kontroly, která změří až 7 indikátorů zdraví naráz – EKG, hladina kyslíku v krvi, tuhost cév, dýchání, teplotu pokožky, tep a stres. V průběhu měření vyzvou hodinky uživatele také k zakašlání. Nezapomnělo se ani na tradiční funkci sledování spánku, kterou hodinky automaticky zapnout.

MKT_WATCH 4_Fluoroelastomer_Creative KSP Shot_Navigation_HQ_EN_JPG_4-3_0414

 Odolný design z kvalitních materiálů

Po designové stránce došlo od předchozích modelů k velké změně u pouzdra, které je více zakulacené a působí velmi futuristickým dojmem. Navíc je vyrobeno z titanové slitiny TC4, která je 3x odolnější než běžný titan.  Společně se safírovým sklem zajišťuje výjimečnou odolnost vůči korozi a horku a zajišťuje luxusní vzhled. Uživatelé se tak nemusí bát vyrazit s nimi vstříc dobrodružství do přírody nebo na pracovní večeři. Safírové sklíčko chrání 1,5palcový LTPO (Low-Temperature Plycrystalline Oxide) AMOLED displej s poměrem obrazovky k tělu hodinek téměř 72 %. Jedná se o vůbec první kombinaci LTPO s energeticky úsporným AOD (Always-On displejem). Díky tomu hodinky nabízí vysoce kvalitní obraz.

Kromě použití kvalitních materiálů jsou hodinky i kvalitně zpracované. Tělo hodinek Huawei Watch 4 Pro je tenké 12,9 milimetrů a váží 65 gramů, Huawei Watch 4 jsou tenčí (10,9 mm) a lehčí (48 g). Jde tak o velmi bytelné hodinky. Milovníci elegance jistě ocení model Watch 4 Pro s titanovým řemínkem a vyznavači klasiky si najdou to své u ručně vyrobeného hnědého koženého řemínku. V Huawei mysleli i na alergiky a sportovní nadšence, kteří mohou sáhnout po modelu Watch 4 s černým fluorelastomerovým řemínkem, který je hypoalergenní, a navíc se velmi dobře čistí.

Hodinky z řady Huawei Watch 4 jsou kompatibilní s operačním systémem Android, ale i iOS. Uživatelé všech telefonů si tak mohou užívat dokonalý zážitek z chytrých nositelných zařízení a sledovat své zdraví i sportovní výkony.

V sérii Watch 4 si můžete vybrat hned ze tří modelů hodinek. Huawei Watch 4 Pro Elite s titanovým páskem zakoupíte za 14 999 Kč. Watch 4 Pro Classic s koženým páskem za 12 999 Kč a za 9 999 Kč jsou k dostání Watch 4 Sport s černým páskem z fluoroelastomeru. K nákupu od 5. do 25. června 2023 na oficiálním e-shopu Huawei navíc dostanete bezdrátová sluchátka FreeBuds 5i jako dárek. U vybraných prodejců na českém trhu probíhá také speciální akční nabídka. Každý jeden prodejce má svůj jedinečný promo kód, který když použijete na nákup nových hodinek ze série Watch 4, získáte slevu 2 000 Kč. Detailní informace k promo akci najdete vždy u daného prodejce. Akce platí až do 25. června.

Tento produkt není lékařským zařízením. Tato funkce funguje pouze s aplikací EKG. Oznámení generovaná aplikací jsou pouze orientační a neměla by sloužit jako základ pro lékařskou diagnózu nebo léčbu. Tato funkce není vhodná pro uživatele mladší 18 let nebo uživatele s diagnostikovanými jinými typy poruch srdečního rytmu.

Tento produkt není lékařským zařízením, a proto jsou jeho monitorovací data a výsledky pouze orientační a neměly by sloužit jako základ pro lékařskou diagnózu nebo léčbu. Tato funkce není podporována na zařízeních iOS.

Poznámka redakce

Komerční články nepíše redakce Svět Androida, ale pouze poskytuje prostor pro zveřejnění článku od partnera

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *