Games

Spoločnosť EA sa rozdeľuje. Po novom bude fungovať ako dva samostatné celky

Electronic Arts (EA), popredná spoločnosť zaoberajúca sa interaktívnou zábavou, je pripravená výrazne ovplyvniť herný priemysel, keďže oznamuje svoj najnovší strategický rozvoj. Aj vďaka tomu spoločnosť informuje o rozdelení svojho štúdia na dve základné časti, informuje EA.

Spoločnosť sa tak má rozdeliť na dve štúdiá, a to EA SPORTS a EA Entertaiment. Vytvorenie EA Entertainment má za cieľ využiť výnimočné a licencované duševné vlastníctvo. Spojením legendárnych franšíz s inovatívnymi novými zážitkami vytvára EA Entertainment pôdu pre obrovské rastové príležitosti.

Zapojenie tohto rastúceho publika predstavuje pre naše tímy neuveriteľné príležitosti zabaviť obrovské online komunity, vytvoriť úspešné interaktívne rozprávanie príbehov a posilniť silu komunity v našich hrách a okolo nich, pomocou sociálnych nástrojov a nástrojov pre tvorcov. Kreativita a inovácie boli vždy základom všetkého, čo robíme. Teraz musíme ďalej posilniť naše kreatívne tímy tak, aby sme mohli realizovať našu strategickú víziu.

Vyjadrenie spoločnosti EA

Rozdelenie na dva celky umožní jednotlivým vedúcim štúdií získať väčšiu slobodu a zároveň zodpovednosť za svoje kroky. Predpokladá sa, že práve rozdelenie podnieti premyslenejšie a rýchlejšie rozhodnutia, ktoré pomôžu firme napredovať. Za prezidentku EA Entertainment, Technology & Central Development bola menovaná Laura Miele. Práve ona má dohliadať na toto štúdio, pričom  nechce výraznejšie zasahovať do práce jednotlivým kreatívnym vedúcim. 

Najznámejšie športové hry na svete majú byť ešte inovatívnejšie

Naopak EA SPORTS dostane pod svoj mandát Cam Weber, ktorého vymenovali za prezidenta. Pod EA SPORTS patrí obrovské množstvo digitálneho športového obsahu a hier, ktoré majú po celom svete milióny fanúšikov. Medzi tie najznámejšie patria FIFA, Madden NFL či F1.

V nadchádzajúcich mesiacoch budú novovymenovaní vedúci úzko spolupracovať s vedúcimi štúdií na implementácii týchto organizačných zmien. Integráciou špecializovaných schopností do franšízových tímov a zdôraznením prevádzkovej náročnosti sa EA snaží vylepšiť svoje kľúčové stratégie a dosiahnuť výnimočné výsledky.


Náš tip

Instagram prichádza s novou funkciou, ktorú má TikTok už dávno

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *