Games

Spider-Man 2 je nejrychleji prodávanou hrou od Sony » Vortex

Vývojáři ze studia Insomniac Games spolu s lidmi ze Sony slaví další obrovský úspěch. V pátek vydaný Marvel’s Spider-Man 2 zaznamenal za prvních 24 hodin přes 2,5 milionů prodaných kusů, čímž se podle pondělního tweetu stal nejrychleji prodávanou hrou na PlayStation v celé jeho historii. „Díky, hráči,“ poděkovali pak správci oficiálního účtu PlayStationu na Twitteru a k uznalému pokyvování se přidalo vtipným gifem i studio Insomniac Games.

Jen pro pořádek je nutné doplnit, že počet prodaných kusů zahrnuje jak krabicovky, tak digitální kopie, ani to by ovšem nemělo snižovat fakt, že žádná jiná hra v historii studií Sony se neprodávala rychleji. Mohli byste se ptát, kam se poděl například God of War: Ragnarök, který titul nejrychleji prodávané hry od Sony získal během svého debutu, tehdy ale japonská společnost uvedla pouze týdenní statistiku – 5,1 milionů prodaných kusů – a dnes zmiňovanou 24hodinovou se nepochlubila. Uvidíme tedy, zda prvenství Spider-Man 2 udrží i po týdnu, ale náskok může být poměrně značný. Rozdíl je samozřejmě možné vidět i v případě porovnání s prvním Spider-Manem, který měl na kontě 3,3 milionů prodaných kusů za první tři dny.

Špatná vlajka a easter-eggy

Bez ohledu na úspěch to ale neznamená, že by si lidé z Insomniac Games mohli dát nohy na stůl a relaxovat. Hra samozřejmě vyžaduje další péči, kam musí být zahrnutá i oprava vlajky, která visí na zdi u Moralesů doma. Jak si všimnul uživatel Redditu s přezdívkou TheHouselessTurtle a po něm řada dalších, Moralesovi mají v bytě kubánskou vlajku, což ale neodpovídá jejich portorickému původu. Ano, vlajky si jsou podobné, ale tohle některý z grafiků – a následně testerů – v Insomniac Games příliš nezvládl. Vývojáři nicméně ústy komunitního manažera Jamese Stevensona reagovali, že chybu opraví.

Na druhou stranu, řada věcí se vývojářům povedla, jako jsou například easter-eggy spojené s některými dalšími postavami z univerza Marvelu. Jedním z prvních, který hráči objevili, se týká postavy Black Panthera, ale ještě více zesnulého herce Chadwicka Bosemana, který postavu hrál v posledních filmech. Před ambasádou Wakandy v Brooklynu je totiž možné aktivovat interakci, při níž právě ovládaný Spider-Man udělá gesto se skříženýma rukama na hrudi. Druhý easter-egg se pak váže s Wolverinem, jehož oblek – pojmenovaný navíc podobně jako zní jedna ze známých Loganových frází – si může na sebe Miles obléknout. Že jde o pomrknutí směrem k tomu, že Wolverine vzniká v Insomniac Games coby další titul, je samozřejmě zcela zjevné. Uvidíme ale, zda bude mít hra se Spider-Manem 2 i nějakou hlubší propojku.

Zdroj: Sony

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *