Games

Space Engineers už můžete hrát i na PlayStationu » Vortex

Vývojáři z českého studia Keen Software House na konci loňského roku oznámili, že se hra Space Engineers konečně podívá i na PlayStation. Později upřesnili, že se tak stane v květnu a tenhle slib byl beze zbytku naplněn. Hru si můžete koupit buďto ve standardní edici za 449 korun, případně sáhnout po ultimátní edici, která je sice o rovných 1000 Kč dražší, ale nad rámec základní hry vám nabídne také řadu dekorativních balíčků, nové bloky ke stavbě, automatony a spoustu dalšího obsahu navíc. V obou případech nicméně platí, že hru máte k dispozici ve verzi pro PlayStation 4 i PlayStation 5, takže volit můžete skutečně jen na základě obsahu, nikoliv platformy, kterou máte momentálně k dispozici.

Jak upozorňují vývojáři na oficiálních stránkách, současný stav hry na konzoli od Sony odpovídá betaverzi, neměli byste být ale ochuzeni o žádné důležité prvky a možnosti, stejně jako tomu je na Xboxu a samozřejmě i na PC. Aby navíc nezůstala verze pro PlayStation ve vlastním vakuu, hra nabízí možnost hrát s lidmi z ostatních platforem v plnohodnotném crossplayi. Využívat navíc můžete dedikované servery, abyste si zpřístupnili skritpování, které na veřejných serverech nemůže být k dispozici kvůli limitům daných platforem. Podporovány jsou ale modifikace, resp. provázání s portálem Mod.io, a to nejen pro vlastní mody, ale také světy či blueprinty, takže pokud chcete najít něco užitečného nebo sami už oblíbené přídavky využíváte, PlayStation vám nebude stát v cestě. Musíte nicméně počítat s omezením PCU, ovlivňují množství a typ použitých bloků. Na PS4 i PS4 Pro je strop nastaven na 100 tisíc PCU, resp. 200 tisíc v experimentálním režimu a na PS5 je to shodných 100 tisíc, ale 500 tisíc pro experimentální režim.

Co se týče výkonu, vývojáři s odkazem na aktuální betu uvádí, že na PS5 hra míří na 60 fps, ale není v tomto ohledu ještě zcela stabilní. Na PS4 Pro je cílový počet snímků poloviční a hráči musí počítat s tím, že žádný ze světů/serverů není stejný a výkon je přímo ovlivněn komplexitou staveb a procesů, které na serverech probíhají. I z toho důvodu mají vývojáři otevřené stránky podpory a přijímají hlášení o chybách a problémech, na které hráči narazí. Celkově se ale zdá, že lidé z Keen Software House odvedli dobrou práci a dali hře na PlayStationu skvělý základ. S pečlivou prací komunity pak očekáváme odladění zbylých věcí a zažehnutí dalšího velkého sandboxového světa. Pokud se navíc chcete dozvědět pár střípků z přípravy verze pro PlayStation, doporučujeme vám nedávný rozhovor s technickým vedoucím Janem Hlouškem, kterého jsme přivítali v jednom z našich vidcastů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *