Skip to content

Souhrn z Xbox Developer_Direct » Vortex

Nový rok, nová nálož her. Na dnešek konečně připadla dlouho spekulovaná prezentace Microsoftu, který se pochlubí s několika svými tituly. Nebylo tajemstvím, že uvidíme Redfall, Forzu, The Elder Scrolls Online a Minecraft Legends, ale nad rámec toho na nás čekalo i překvapení od studia Tango Gameworks v podobě jejich novinky Hi-Fi Rush. Nebudeme ale dlouho otálet a shrňme si, co všechno jsme dnes viděli a co nového jsme se o jednotlivých titulech dozvěděli.

Minecraft Legends

Prezentace odstartovala dalším přírůstkem do světa Minecraftu, jímž je strategická hra Minecraft Legends, na které pracují studia Mojang Studios a Blackbird Interactive. Samotné ukázky se hry byly doplněny povídáním vývojářů, kteří pohovořili například i o režimu PvP, který rozšíří kampaň pro jednoho hráče a budete se moci utkat ve čtyřech hráčích proti dalším čtyřem hráčům, pokud vás samotná záchrana Overworldu omrzí. Nová dobrodružství budou moci hráči zažít již 18. dubna, kdy Minecraft Legends vyjde na PC, Xbox One a Xbox Series X|S, přičemž bude od prvního dne dostupné v rámci předplatného Game Pass.

Forza Motorsport

Forza Motorsport slibuje mnohá zlepšení a posunutí limitů nové generace Xboxu. A z dnešní prezentace je patrné, že to nebudou jen prázdná slova. Hra nabídne více než 500 vozidel, přičemž u všech má být dosaženo maximální audiovizuální věrnosti a dokonalé fyziky. Věrohodná však nemá být jen samotná jízda a pocit z ní, ale například i nejrůznější detaily co se týče opotřebení, poškození a vzhledu vozu. Celkově má jít o tu nejopravdovější závodní hru, jaká tu kdy byla, a hráči si ji budou moci užít v rozlišení 4K při 60 fps. Bohužel jsme se ale nedočkali přesného data vydání, a tak nám nezbývá než čekat, každopádně samozřejmě platí, že bude hra od prvního dne v Game Passu.

Hi-Fi Rush

Hi-Fi Rush byl dnes večer představením, alespoň oficiálně, jelikož se šířily zvěsti, že bychom hru mohli vidět. Navíc o této novince od Tango Gameworks nevíme ani příliš dlouho, ale pravdou je, že jsme už ze začátku roku měli k dispozici poměrně dost informací. Ba co víc, nejenže se hra dnes velice stylově překvapila, ona dokonce rovnou vychází. Hrdinou rytmické hry Hi-Fi Rush je mladý Chai, který by se rád stal rockerem, ale namísto toho se musí postavit zlověstné robotické organizaci. A jak? Za pomoci kytary, hudby a rytmu. Hra zaujme přitažlivou kreslenou stylizací a propracovanou animací a samozřejmě pak pořádnou akcí a hudbou, včetně té licencované. A pokud by vám to nestačilo, vězte, že si můžete pohladit i kočku. Hi-Fi Rush je k dispozici na Xbox Series X|S a PC i prostřednictvím Steamu a Epic Games Store, ale samozřejmě je také součástí Game Passu.

Redfall

Upíří střílečka Redfall od Arkane Studios ukázala 10 minut gameplaye a odhalila nové datum vydání, které se nakonec shoduje s odhady insiderů. V nové detailní ukázce jsme mohli vidět, s jakými druhy nepřátel se setkáme a utkáme a jaké jsou jejich schopnosti, ale i prozkoumávání upířích doupat a jejich ničení společně s dalšími třemi hráči. A jelikož moc dobře víme, že zde máme tu čest s upíry, kromě běžné plejády zbraní jsou k dispozici i přizpůsobitelné kůly, jak se na lovce upírů sluší a patří. Redfall nakonec míří na PC a Xbox Series X|S a do Game Passu 2. května 2023.

The Elder Scrolls Online

Čekají nás další příběhy ve světě The Elder Scrolls společně s kapitolou Shadow Over Morrowind. The Elder Scrolls Online se nicméně neukázalo jen během prezentace Developer_Direct, ale nad její rámec si ještě uspořádalo svůj vlastní přenos, kde vývojáři představili budoucnost TESO ještě důkladněji. Vše započne DLC Scribes of Fate, které vyjde již 13. března 2023 na PC, a 28. března 2023 na konzole Xbox a PlayStation. V něm zavítáme na ostrov Vvardenfall, kde se budeme moci pustit do dvou nových dungeonů Scrivener’s Hall a Bal Sunnar.

DLC Necrom představí novou třídu, jíž je arkánista (Archanist) mající zakázané vědomosti a ovládající schopnosti, jaké dosud nebyly v TESO k dispozici. Zároveň nás děj zavede do Necromu, jak už napovídá název DLC, tím pádem do oblasti východního Morrowindu. „Necrom je znám pro dvě věci – krutost strážných a kvalitu zbraní…“ Tak byl Necrom uveden v Areně, první hře série The Elder Scrolls, v roce 1994, a dodnes patří mezi ta nejméně známá místa, tím pádem však i mezi ta nejzajímavější. Hráči se navíc mohou těšit na setkání se starým známým daedrickým princem Hermaem Morou. Necrom vyjde 5. června pro PC a 23. června pro Xbox a PlayStation, i TESO je pak k dispozici v Game Passu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *