Games

Souhrn z Nintendo Direct 2023 » Vortex

Nintendo si nachystalo další Direct, během něhož ve čtyřiceti minutách představilo nové hry, trailery, demoverze a další novinky a přírůstky chystající se na Nintendo Switch, ať už z vlastní dílny, nebo od jiných vývojářů. Nechyběly ani stálice v podobě Pokémonů nebo Maria, který měl na prezentaci hned několikero zastoupení včetně zbrusu nové hry. Na co se tedy můžeme v dohledné době na konzoli od Nintenda těšit?

Super Mario Bros. Wonder

Rok 2023 už asi můžeme označit za rok Maria, který je stále na výsluní díky snímku Super Mario Bros. ve filmu ale rozhodně nezahálí ani ve své původní herní podobě. Nový titul Super Mario Bros. Wonder je další 2D side-scrolling plošinovkou s oblíbeným instalatérem v hlavní roli a jeho přáteli. Ačkoli na první pohled působí poměrně jako klasický titul, ani tentokrát se nešetří kreativními a neotřelými nápady, což dosvědčuje už samotný trailer, v němž se Mario promění ve slona. Těšit se však můžeme i na další zajímavé schopnosti a prvky, které obyčejné hopsání obohatí. Super Mario Bros. Wonder vyjde 20. října.

Super Mario RPG

Zůstaňme ještě u Maria, jelikož byl oznámen titul Super Mario RPG, remake hry Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars pro SNES z roku 1996, která zároveň byla úplně poslední hrou ze série pro tuto platformu. Super Mario RPG z prvního oznamovacího traileru působí jako pečlivá reimaginace věrná originálu, pochopitelně však v moderním grafickém kabátku. Fanoušky a znalce původní hry bezpochyby potěšilo využití původního soundtracku a mihnutí se několika jim dobře známých postav. Skladatelka Joko Šimomura už navíc potvrdila, že má hudbu k této nové hře na starost opět ona. Super Mario RPG vyjde 17. listopadu 2023.

Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass Wave 5

Maria není nikdy dost, přičemž to samé platí i o již dlouhá léta oblíbeném Mario Kart 8 Deluxe, který obohatí pátá rozšiřující vlna. Tentokrát se hráči mohou těšit na další nové postavy, jimiž jsou Kamek, Petey Piranha a Wiggler, novou tratí pak bude Squeaky Clean Sprint. DLC Booster Course Pass Wave 5 vyjde v průběhu léta.

Detective Pikachu Returns

Detektiv Pikchachu se vrací, hlásá nová hra se stejnojmenným názvem. Oblíbený pokémoní detektiv je zpět, stále je upovídaný až běda, a po svém boku má svého věrného společníka Tima, jehož mikinu sám Pikachu označuje za ikonickou. Společně se pustí do dalšího zapeklitého případu, zatím však netušíme, co přesně se ve světě Pokémonů událo, že to stojí za vyšetření. Vodítkem by nicméně mohl být znepokojivý záběr na Mewtwa… Detective Pikachu Returns je pokračováním hry Detective Pikachu, jež byla vydána v letech 2016 a plnohodnotně pak 2018 ještě pro Nintendo 3DS, která zároveň posloužila i filmové adaptaci z roku 2019. Pikachu a Tim se do pátrání pustí již 6. října, kdy Detective Pikachu Returns vychází.

Pikmin 4

Čtvrtý Pikmin byl oznámen už na loňském Directu, proto o něm už řadu věcí víme, nyní jsme se však mohli ve čtyřminutovém videu blíže seznámit s hratelností, ale také se svítícími pikminy, jež budeme potkávat (zcela nečekaně) v noci. Nicméně komu by to nestačily další informace pouze takto zprostředkovaně, už za týden, tedy od 28. června, bude k dispozici demo. To nabídne úvod hry, přičemž bude poté možnost si svůj postup převést do plné verze. Pikmin 4 vychází 21. července 2023.

A kdo se nemůže dočkat, možná ocení i HD verze prvních dvou her z let 2001 a 2004, které budou od dnešního dne dostupné na Nintendo eShop, později i ve fyzických kopiích. Díky tomu bude možné si společně s Pikmin 3 Deluxe všechny čtyři díly zahrát na Nintendo Switch.

Batman: Arkham Trilogy

METAL GEAR SOLID: MASTER COLLECTION Vol.1

Pokémon Scarlet & Violet DLC

Sonic Superstars

Palia

Persona 5 Tactica

MythForce

Splatoon 3

Gloomhaven

Silent Hope

Just Dance 2024 Edition

Fae Farm

Manic Mechanic

Mario + Rabbids Sparks of Hope – DLC 2

MDRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince

Průběžně aktualizujeme…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *