Games

Sony se zřejmě stala terčem útoku hackerů » Vortex

Australský magazín Cyber Security Connect (přes Press Start) informoval včera v podvečer, že se měla japonská společnost Sony stát cílem útoku hackerské skupiny Ransomed.vc. Hackeři tvrdili, že napadli „všechny systémy Sony“, což znělo poměrně výhružně, magazín ale upozorňuje, že se jedná o relativně novou skupinu a důkaz, který byl k příspěvku přiložen, neobsahoval žádná na pohled kritická data, kvůli kterým by bylo nutné bít na poplach napříč celou společností.

„Úspěšně jsme napadli všechny systémy Sony. Nebudeme je vydírat, data rovnou prodáme, kvůli neochotě [Sony] cokoliv zaplatit. Data jsou na prodej, prodáváme je,“ napsali hackeři s řadou gramatických chyb. Co se týče dat, která sloužila jako zmiňovaný důkaz útoku, má jít podle Cyber Security Connect o screenshoty stránek s připojením k interní síti, prezentace s údaji z testování a několik Java souborů. Celkově měli hackeři získat přístup k více než 6000 souborům s tím, že mnoho z nich má být výhradně v japonštině.

Je tedy otázkou, o jak závažný únik se jedná, případně zda skupina opravdu napadla všechny systémy Sony. Japonská společnost se k útoku prozatím nevyjádřila, což je ale očekávané s ohledem na vyšetřování, které pravděpodobně v tuto chvíli probíhá. Skupina Ransomed ve svém příspěvku nezveřejnila částku, za kterou je ochotná data prodat a přidala pouze kontakty na Tox a Telegram, kde se hodlá s potencionálními zájemci dohodnout. Pokud se prodej nepodaří uskutečnit do 28. září, Ransomed.vc data podle svých slov zveřejní.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *