Games

Sony představilo nový Playstation! Je tenčí a má větší SSD

  • Po několika měsících spekulací Sony oficiálně představilo tenčí Playstation 5
  • Má větší úložiště a k digitální edici půjde dokoupit externí mechanika
  • Ceny začínají na v přepočtu asi 11 tisících 

S blížícími se svátky Sony vyslyšelo hráče, kteří volali po tenčí konzoli Playstation a představilo novou revizi, která se představuje v novém, kompaktnějším provedení, aniž by došlo ke kompromisům ve výkonu. Původně se předpokládalo, že bude novinka označována jako Playstation 5 Slim, firma se ale nakonec rozhodla tento název nepoužít. K digitální edici bude možné zakoupit diskovou mechaniku, všechny verze mají navíc větší úložiště.

Nový model PS5 nyní přichází s 1TB SSD diskem, což je určité zlepšení. Současná verze má totiž 825GB úložiště, a tak do nové verze stáhnete přibližně dvě (možná tři) velké hry navíc. Novinka je oproti aktuální generaci o 30 % menší a také o 18 %, respektive 24 % lehčí. Záleží na tom, jakou verzi si vyberete. PS5 Digital Edition nyní nabízí možnost rozšíření o externí Ultra HD Blu-ray mechaniku, která bude k dispozici jako samostatný doplněk za 120 eur (asi 3 tisíce korun).

PlayStation 5 – Same Immersive Power. New Slimmer Size.

Prioritou Sony bylo dle oficiální zprávy zachovat ikonický design PS5 a zároveň jej optimalizovat pro větší uživatelský komfort a estetiku. Nový Playstation 5 bude k dostání nejprve v USA, kam se chystá už v listopadu a později se objeví i v ostatních zemích. V Evropě zaplatíme za Digital Edition 449,99 eur (přibližně 11 tisíc korun) a za verzi s mechanikou 549,99 eur, tedy nějakých 13 500 korun.

K novému modelu bude dodáván horizontální stojan, japonský gigant si připravil ale také nový vertikální stojan, který bude kompatibilní i se staršími verzemi PS5. Ten se bude prodávat samostatně za 29,99 eur, tedy asi 750 korun.

nový stojánek ps5

V tiskové zprávě Sony také zmiňuje, že následující prázdninová sezóna bude plná skvělých titulů. Už za pár dní se můžeme těšit na hry jako Marvel’s Spider-Man 2, Alan Wake 2, Call of Duty: Modern Warfare 3, zároveň nedávno vyšla hromada dalších počinů, kupříkladu EA Sports FC 24, Assassin’s Creed: Mirage a Baldur’s Gate 3.


nejporuchovější mobilní telefony

Tohle jsou nejporuchovější telefony za posledních pět let. Jak si vede vaše značka?

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.