Games

Sony oficiálně oznámila PlayStation 5 Slim » Vortex

Společnost Sony konečně po mnoha spekulacím potvrdila a oficiálně oznámila a představila nový model konzole PlayStation 5. Nového lehčího a štíhlejšího zpracování se dočká standardní verze s mechanikou i Digital Edition bez mechaniky. Největší změnou pak bude rozšíření úložiště, které bude nyní namísto 825 GB nabízet 1 TB. Vylepšení výkonu se však nedočkáme, podle Sony jde primárně o zabalení stejných technologií do menšího balení. K dispozici však bude i spekulovaná odpojitelná mechanika, kterou bude možné dokoupit samostatně.

Samotné představení nové konzole přišlo zčistajasna, ale vzhledem k dřívějším únikům a informacím, které se ukázaly jako pravdivé, jsme víceméně dostali to, co jsme čekali. Objem modelů konzolí se oproti předchozím verzím dle designérů v Sony snížil o více než 30 %, jejich hmotnost pak o 18 % a 24 %. Štíhlejší design zaznamenal i drobnou úpravu vzhledu, jelikož jsou postranní kryty nyní rozděleny ze dvou na čtyři, přičemž ty horní jsou nově lesklé, zatímco ty spodní zůstávají matné.

Přibližné rozměry a hmotnost nových verzí:

PlayStation 5 (s mechanikou)
– 358 × 96 × 216 mm | přibližně 3,2 kg

PlayStation 5 Digital Edition
– 358 × 80 × 216 mm | přibližně 2,6 kg

V případě pořízení Digital Edition bude možné dodatečně zakoupit již zmíněnou mechaniku, nově bude v nabídce i vertikální stojan, který bude možné přikoupit ke standardnímu obsaženému vertikálnímu stojanu a bude jej možné využít i s předchozími modely. Nová revize postupně nahradí aktuální modely, jež jsou na trhu, a stane se novým a jediným dostupným modelem, což se též shoduje s dřívějšími informacemi, s nimiž přišel například Tom Henderson, i když odhalení a prodej očekával o něco dříve.

Doporučená maloobchodní cena pro Evropu zní v případě standardní verze s mechanikou 549,99 eur, Digital Edition pak 449,99 eur. Samostatná mechanika má vyjít na 119,99 eur a vertikální stojan 29,99 eur. Na trh se má nový model dostat v listopadu, tak akorát na Vánoce, jak udává sama Sony. Na začátku roku pak budou uvedeny i nové barevné kryty, které budou zahrnovat již známou matnou černou a dále barvy z nové kolekce Deep Earth, jež zahrnuje Volcanic Red, Cobalt Blue a Sterling Silver, jež byla představena během State of Play. Ceny krytů mají začínat na 54,99 euro.

Datum a dostupnost nových konzolí i dalšího příslušenství na našem trhu a české ceny budou upřesněny později.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *