Games

Sonic Superstars dle úniku vyjde v říjnu » Vortex

Nová hra s oblíbeným modrým a pořádně rychlým ježkem Sonic Superstars byla představena před pár týdny v rámci Summer Game Fest, přičemž jsme se dalších záběrů dočkali i před pár dny během prezentace Nintendo Direct. Titul zaujal fanoušky klasickým přístupem k hratelnosti a na pohled známou výtvarnou stylizací, ovšem v moderním kabátku. Společně se Sonicem a jeho přáteli bychom však měli zavítat i na dosud neprozkoumaná místa a čelit nové hrozbě. Tu navíc vytvořil Naoto Ošima, původní designér Sonica a Dr. Eggmana, který se k práci na sérii vrací poprvé od vydání Sonic Adventure v roce 1998. Je-li řeč o vydání, to je oficiálně prozatím stanoveno na podzim letošního roku, je však možné, že už známe i přesné datum.

Podzim je z hlediska her opravdu nabitý a rozhodně bude co hrát. Díky úniku můžeme navíc Sonic Superstars s největší pravděpodobností zapsat do kalendáře. Twitterový účet The Sonic Stadium zaměřující se na novinky ohledně Sonica zachytil výpis her amerického obchodu Target, který hru zalistoval s datem 17. října. Totéž datum se objevilo i v nabídce GameStopu, jak upozornil mimo jiné i uživatel Wario64. Později bylo datum u obou prodejců změněno na nezávazného 31. prosince. Sonic Superstars by tak vyšla v tentýž den jako Alan Wake 2, ale v okolních dnech je i celá řada dalších zajímavých titulů – 10. října dorazí Forza Motorsport, 12. října vychází Assassin’s Creed Mirage a 13. října Lords of the Fallen, 20. října pak připadá Marvel’s Spider-Man 2.

20. října, tedy tři dny po nyní předpokládaném datu pro nového Sonica, nicméně vychází i před pár dny oznámený Super Mario Bros. Wonder, přičemž obě hry mají leccos společného. Mario se vrací do 2D po dlouhých jedenácti letech a též láká na klasickou hratelnost, ačkoli ozvláštněnou mnoha a mnoha designérskými nápady a vychytávkami, jak jsme mohli ostatně vidět v oznamovacím traileru uvedeném během Nintendo Direct. Stejně jako je Mario maskotem pro Nintendo, totéž platí o Sonicovi v případě Segy, a vzhledem k žánru obou her jde o zajímavé načasování vydání, pokud se datum potvrdí – to Sega na rozdíl od Nintenda nepotvrdila.

Sonic Superstars – ať už 17. října, či jindy – vyjde na PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 a PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series. Super Mario Bros. Wonder dorazí 20. října na Nintendo Switch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *