Games

Solium Infernum – -apkrig

Znáte Solium Infernum? Zavrtění hlavy by se nešlo divit, tahle neobvyklá strategie totiž vyšla již před čtrnácti lety, nepodařilo se jí vzbudit větší zájem médií ani hráčského publika, a tak nakonec pohříchu prošuměla světem bez výraznějšího vzruchu. Což tvůrci nehodlali nechat jen tak, usoudili, že premisa je dost zajímavá, aby stála za druhý pokus, a hru vyrábí znovu. Pod stejným názvem: Solium Infernum.

Už po několika minutách videa, kterým svůj staronový projekt představují (ke zhlédnutí zde), začne být jasné, proč se autoři nechtěli konceptu vzdát – podobných her vážně nejsou k mání zrovna přehršle a ze Solia Inferna čiší potenciál nabídnout nevšední a neokoukaný zážitek.

V úplném jádru se jedná o klasickou grand strategii, která se ale bude od konkurence lišit především klíčovou myšlenkou: Prim hraje zlo. Ještě aby ne, když vás hra postaví do role arciďábla, který po zmizení Prince temnot usiluje o zisk prázdnotou zejícího trůnu Pekel. Není ale pochopitelně sám, kdo má zálusk na neomezenou vládu, a tahanice mohou začít.

Nečekejte však, že jen zavelíte ke zteči a smažete rivaly z povrchu podzemského. Inferno má svá pravidla, své dekorum, a především svou politiku. Jakýkoliv konflikt vám musí nejdřív odsouhlasit ďábelský sněm, který zpravidla nebývá nakloněn prvoplánové válce. Ale když třeba dobře mířenou urážkou či záměrně přehnaným požadavkem tributu vytočíte opozici tak, aby zaútočila první, to už je pak jiná…

Prohnaná vypočítavost je v pekelných kruzích přednostní ctností, lež je norma, zrada samozřejmost a skutečnou loajalitu nikdo nečeká ani nenabízí. Čas od času ale budou muset i ďáblové táhnout za jeden provaz – třeba když přijde vpád nebeských legií. To pak musí na chvíli hašteření stranou, protože je potřeba se spojit a vyrazit andělům drobně přistřihnout křídla, aby jim došlo, že výlet do Pekel vážně nebyl ten nejlepší nápad.

Do zápolení o korunu pekelných hlubin se budete moci pustit buďto sami – v takovém případě převezme kontrolu nad ostatními frakcemi počítač, nebo v multiplayeru s až pěti dalšími protihráči. 

Kdy nová Solium Infernum vyjde, se zatím neví – tvůrci se momentálně omezili jen na lakonické „brzy“. V rámci právě probíhajícího festivalu Steam Next si nicméně můžete vyzkoušet demoverzi, která vás nechá ochutnat pekelné politikaření ve dvaceti tazích.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *