Games

Snapdragon prekonaný, MediaTek má najvýkonnejší čipset pre Androidy

Spoločnosť MediaTek nám pravdepodobne čoskoro predstaví svoj najvýkonnejší procesor Dimensity 9300. Podľa informácií z portálu GSMArena sa novému čipsetu podarilo pokoriť aktuálny rekord v benchmarku od AnTuTu.

MediaTek Dimensity 9300: Nový rekord v benchmarku

Nový osemjadrový procesor MediaTek Dimensity 9300 prekročil hranicu 2 miliónov bodov v aplikácií AnTuTu. Tým pádom porazil najväčšiu konkurenciu, ktorou sú procesory Snapdragon od spoločnosti Qualcomm. Novinka má v sebe zabudované štyri jadrá Cortex-X4 a štyri jadrá Cortex-A720. Vďaka ním dokáže čip pracovať ešte efektívnejšie, ako najnovší Snapdragon 8 Gen 2.

MediaTek Dimensity 9300 – AnTuTu Benchmark | Zdroj: GSMArena.com

Spoločnosti MediaTek sa prekonaním hranice 2 miliónov bodov podarilo stanoviť nový rekord pre smartfóny s operačným systémom Android. Zo screenshotu sa bohužiaľ nedá zistiť, aké zariadenie bolo na teste použité. Typ smartfónu sa nedá identifikovať ani podľa čísla modelu. Testovacie zariadenie bolo vybavené 16 GB RAM a 512 GB úložným priestorom. Aj napriek skvelým hodnotám v predbežných testoch sa očakáva, že bodové hodnotenie na teste by sa nemalo príliš zmeniť po implementácií procesora do nových vlajkových lodí.

Samotný test odhalil, že novinka je efektívnejšia než najnovší Snapdragon o viac ako 50 %. Taiwanská spoločnosť by mala v priebehu najbližších mesiacov oficiálne predstaviť procesor Dimensity 9300 aj so zoznamom zariadení, ktoré budú vybavené týmto špičkovým čipsetom.

Náš tip

Google bude používateľom skenovať aj aplikácie stiahnuté mimo Google Play

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *