Skip to content

Smartfón Xiaomi 12 dostáva stabilný MIUI 14 s Androidom 13

Minuloročná vlajková loď Xiaomi 12 bola jedným z prvých smartfónov zaradených do beta programu nadstavby MIUI 14, ktorá je postavená na najnovšom systéme Android 13. Pred časom bol program ukončený a čínske modely sa už medzitým dočkali plnohodnotnej verzie systému. Podľa portálu GSMArena prišiel tento týždeň rad aj na globálne modely.

Aktualizácia pre Xiaomi 12 je zatiaľ dostupná len pre členov beta programu

Stabilná verzia pre globálnu verziu smartfónu Xiaomi 12 je momentálne dostupná pre používateľov, ktorí boli zapojení do spomínaného beta programu. Neskôr by sa mala dostať aj k ďalším majiteľom tohto obľúbeného smartfónu. Vyžaduje stiahnutie približne 4,43 GB dát. Číslo firmvéru je MIUI 14.0.2.0 (TLCMIXM). Treba pripomenúť, že je len pre základný model Xiaomi 12 a nie variant Pro.

Aktualizácia pre Xiaomi 12 | zdroj: GSMArena.com

Aktualizácia už obsahuje aj januárovú bezpečnostnú záplatu systému. Aj samotný Android 13 prináša funkcie, ktoré zlepšujú zabezpečenie smartfónu. Nadstavba MIUI 14 zase vylepšuje používateľské prostredie. Napríklad vyhľadávanie v nastaveniach je teraz oveľa prehľadnejšie, a to vďaka histórii vyhľadávania. Tzv. Photon Engine zase výrazne zrýchli aplikácie tretích strán a mierne zlepší výdrž batérie.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Dostupnosť aktualizácie by vám mal systém oznámiť automaticky. Môžete si ju tiež skontrolovať manuálne tak, že navštívite sekciu Nastavenia -> Informácie o telefóne -> Aktualizácie systému -> Vyhľadať aktualizácie. Samozrejme môžete stiahnuť aktualizáciu MIUI 14.0.2.0 Global Stable ROM aj z tohto odkazu a aktualizovať ju manuálne. Odporúčame to však iba technologicky zručnejším používateľom.

Aktualizácie u konkurencie

Spoločnosť Samsung nedávno aktualizovala na Android 13 ich tablet Samsung Galaxy Tab A8. Výrobca OPPO zverejnil plán aktualizácií na Android 13, spolu s grafickým rozhraním ColorOS 13. Aj Realme aktualizuje na najnovší operačný systém Android 13 hneď niekoľko modelov. Na záver spomenieme, že poznáme zoznam Motorola smartfónov, ktorých majitelia sa môžu tešiť na príchod veľkej softvérovej aktualizácie.

Náš tip

Stadia prichádza s prekvapením v podobe hry. Svoj ovládač nevyhadzujte, dostane Bluetooth konektivitu

 

 

Android Aktualizácie

Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *