Games

Slovenská polícia odhalila komunikáciu z telefónov Jaroslava Haščáka

Polícia SR začala trestné stíhanie pre podozrenie zo spáchania podvodu s finančnou škodou vo výške 460 miliónov eur. Po podrobnom preverení mobilných telefónov Jaroslava Haščáka sa zaistené informácie preverujú v trestných konaniach. Informácie o prípade zverejnil portál Teraz.sk.

Zhabané telefóny odhalili tajné konverzácie

Polícia dodatočne overila aj správy Richarda Sulíka, ktoré boli tiež podrobené vyšetrovaniu kvôli korupčnému správaniu. Odbor komunikácie a prevencie PZ zverejnil pre tlačovú agentúru SR správu o tom, že národná kriminálna agentúra v minulosti zaistila mobilné telefóny Haščáka. Po spolupráci s Europolom sa podarilo prelomiť zabezpečovacie systémy smartfónov a všetky rozhovory a správy sa aktuálne preverujú.

Na základe všetkých zistených informácií polícia potvrdila začiatok trestného stíhania pre podozrenie zo spáchania trestného činu, ktorého škody boli vyčíslené na niekoľko sto miliónov eur. Podkladom pre vyšetrovanie Richarda Sulíka sú aj vyhlásenia lídra OĽANO, Igora Matoviča, ktorý už v minulosti upozorňoval na jeho korupčné správanie.

Zdroj: Tomáš Kanálik

Keďže Igor Matovič odmietol poskytnúť bližšie informácie o prípade, stále nedošlo k vydaniu uznesenia o začatí trestného stíhania v prípade s Richardom Sulíkom. Líder strany OĽANO a priatelia počas minulého týždňa zverejnil uniknuté komunikácie medzi Sulíkom a Haščákom.

Richard Sulík sa odmietol vyjadriť k danému príspevku a uviedol, že jeho politická strana nemá nič spoločné s korupciou. Jaroslav Haščák sa na druhej strane obracia na políciu a žiada, aby začala trestné stíhanie na osobu, ktorá Matovičovi poskytla úryvok z komunikácie medzi ním a Sulíkom. Za túto nahrávku si neznáma osoba údajne vypýtala od Matoviča jeden milión eur.

Náš tip

Xiaomi predstavilo smartfóny Xiaomi 13T a 13T Pro. Takéto sú ich parametre a cena

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *