Skip to content

Skupina Toto vám může zahrát i v Minecraftu » Vortex

O Minecraftu a úžasných výtvorech v něm bychom mohli psát v podstatě každý den. Na spoustu z nich se už dnes ani nedostane a neprobojují se ani do velkých zahraničních médií, přestože by si to jejich autoři zasloužili. Věc, kterou vám chci dnes ukázat, možná neocení každý a na první pohled nevyrazí dech svým zpracováním, ale pokud znáte originál, určitě vás zaujme.

Africa je slavná skladba americké rockové skupiny Toto. Během tří měsíců vznikla píseň i s improvizovaným klipem ve světě Minecraftu. Bylo k tomu zapotřebí desítky tisíc bloků, ale výsledek myslím stojí za to. Na Redditu se svým projektem pochlubil uživatel s přezdívkou stacinator. A ostatní komentující tady i na YouTube jsou projektem patřičně nadšení.

Pokud jste spíš na klasiku, můžete si poslechnout dva roky starý pokus o Beethovena v Minecraftu. Sice není celková kompozice tak uhlazená, ale přijde mi to při pondělku jako pěkný start nového týdne.

Mimochodem skladba Africa od skupiny Toto lákala k různým experimentům kreativní autory už dřív. V lednu 2019 byla na tajném místě v Namibské poušti umístěna hudební instalace, která díky solárním bateriím donekonečna píseň přehrává. Znát ji můžete také ze soundtracku hry Grand Theft Auto: Vice City, kde zazní na rozhlasové stanici Emotion 98.3.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *