Skip to content

Skull & Bones se znovu „nečekaně“ odkládá » Vortex

Věřte tomu, nebo ne, ale Skull & Bones je opět odloženo. Tuto zprávu jsme zde měli již několikrát a je pravda, že i kvůli tomu to může působit jako vtip, ale je tomu skutečně tak. Skull & Bones mělo  po posledním odkladu vyjít 9. března 2023, ale ten den se na rozbouřené moře v této pirátské hře od Ubisoftu nevydáme, jak společnost uvedla ve své poslední zprávě. Kromě toho se Ubisoftu nedaří i na dalších frontách – dvě nedávno vydané hry zůstaly v prodejích za očekáváním a navíc byl zrušen vývoj hned tří neoznámených her. Ale vraťme se k pirátům.

Pomineme-li předchozí odklady před červencem 2022, kdy byla hra opětovně oficiálně oznámena, mělo Skull & Bones dorazit 8. listopadu 2022, na konci září však přišel odklad právě na 9. března letošního roku. Po dlouhé historii odkladů, jakou tento titul má, už to působilo opravdu úsměvně, na druhou stranu loňské znovupředstavení hry dávalo jistou naději, že hra skutečně vyjde. Ale možná se i proto dalo očekávat, že to nebude jen tak. Inu, Skull & Bones je asi vážně prokleté – nezapomínejme, že bylo původně oznámeno už na E3 2017, načež přišla doslova vlna odkladů. Aktuální šestý odklad se dozvídáme ze zprávy společnosti shrnující předchozí období a představující plány pro to následující. Nové přesné datum vydání stanoveno nebylo, hra by ovšem měla dorazit zkraje fiskálního roku 2023/2024, tedy po 1. dubnu 2023. Možná ten odklad nakonec nebude tak velký, ale kdo ví…

Ubisoft ve zprávě uvedl, že čelí „velkým výzvám“ a že se snaží své největší značky Assassin’s Creed, Far Cry, The Division,Ghost Recon a Rainbow Six přiblížit současným trendům a držet s nimi krok. Hry Just Dance 2023 a Mario + Rabbids Sparks of Hope, které vyšly v listopadu a říjnu, však nesplnily očekávání a Ubisoft není spokojen s jejich výsledky navzdory recenzím. O již zmíněných zrušených titulech bohužel nic bližšího nevíme. I nadále však platí, že během příštího fiskálního roku hodlá vydat Assassin’s Creed Mirage a Avatar: Frontiers of Pandora, ale i další dosud neoznámené hry, včetně jedné free-to-play. Generální ředitel Yves Guillemot nicméně tvrdí, že dnešním dnem přijímají strategická opatření, ale zároveň je přesvědčen, že má Ubisoft stále dobrou pozici na trhu a v příštích letech poroste.

Více o hře Skull & Bones, případně o jejích útrapách a odkladech, si můžete přečíst v našich starších článcích.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *