Games

Skrytí IP adresy a HD videa

  • WhatsApp připravuje novou funkci, která poskytne lepší zabezpečení IP adres
  • Na funkci se můžeme těšit již v následující aktualizaci pro Android 2.23.18.15
  • Mezi novými funkcemi je také dlouho očekávané odesílání videí v HD kvalitě

Populární chatovací aplikace WhatsApp, která nyní spadá pod společnost Meta, posouvá ochranu soukromí na novou úroveň. Podle informací zveřejněných na webové stránce WABetaInfo, která se specializuje na sledování novinek ohledně WhatsAppu, se připravuje nová funkce ochrany osobních údajů, která má chránit IP adresu uživatelů. Po předešlých krocích, jako je umlčení neznámého volajícího nebo zaheslování desktopové verze, má tato nová funkce poskytnout uživatelům lepší soukromí a zabezpečení během telefonních hovorů. Tato funkce by měla přijít již v aktualizaci 2.23.18.15 z obchodu Google Play.

The app was not found in the store. 🙁

Soukromí výměnou za kvalitu

S narůstajícím využíváním aplikace se důraz na ochranu soukromí stává stále důležitějším a propíranějším tématem. A právě proto přichází nová funkce, která umožňuje uživatelům ochránit svou IP adresu během hovorů. Tento inovativní krok spočívá v přesměrování hovorů přes servery WhatsAppu, čímž se minimalizuje možnost odhalení IP adresy volajícího. Jde v podstatě o stejný princip, jaký můžete znát z aplikace Signal. I když tato volba zajistí vyšší míru soukromí, může mít mírný vedlejší účinek na kvalitu hovoru, neboť serverový přenos může způsobit drobné zhoršení zvukového a obrazového přenosu.

Reakce na problémy uživatelů v podobě zlepšení kvality videí

Po několik posledních let měli uživatelé problémy se sdílením fotografií a videí v původní kvalitě. Nejnovější beta verze 2.23.18.12 odhaluje také možnost odesílat videa a fotografie v původním rozlišení, tedy bez ztráty na kvalitě při komprimaci. Tato funkce umožní sdílet videa a fotografie v kvalitě HD 720p, a můžeme se na ni těšit v nadcházejících týdnech pro uživatele Androidu, iOS i webového rozhraní WhatsApp. Chcete-li poslat video v HD kvalitě, jednoduše vyberte požadovaný obsah, který chcete sdílet, a klepněte na tlačítko „HD“. Příjemci uvidí upozornění, že video je v HD kvalitě a mohou si tak vybrat ze dvou možností, zobrazení ve standardním nebo původním rozlišení videa.


whatsapp nová funkce

Používáte WhatsApp? Pak si hned zapněte tuhle novou funkci

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.