Skip to content

Simon Pegg v Hogwarts Legacy hraje ředitele Blacka » Vortex

Již za měsíc vyjde jedna z očekávaných her letošního roku. Řeč je samozřejmě o Hogwarts Legacy, o kterém máme v souvislosti s nezadržitelně se blížícím datem vydání k dispozici stále více informací o hře, jejím světě i mechanismech včetně kouzel. Přesněji řečeno se blíží vydání na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S, k němuž dojde 10. února, potažmo 7. února v případě vlastnictví Deluxe edice, ale hráči na PlayStationu 4 a Xbox One si budou muset na hru počkat až do 4. dubna, verze pro Nintendo Switch pak dorazí až 25. července. To však nic nemění na tom, že vývojáři postupně hráče zásobují novými detaily a zajímavostmi, mezi nimiž se nyní objevuje i herecké obsazení.

Hra sází na schopné i známé herce, přičemž výpisu obsazení bezesporu vévodí Simon Pegg, jenž se ujal role tehdejšího ředitele Bradavic Phinease Nigellusa Blacka, jenž je zároveň pradědečkem mnohem známější postavy této čarodějnické ságy Siriuse Blacka. Zatímco ve filmu jsme mohli ředitele Blacka spatřit pouze coby obraz v Brumbálově pracovně, čtenáři knih jsou s jeho osobou obeznámeni více. Jak podotkl sám Pegg v představovacím videu, Phineas Nigellus Black je považován za nejméně oblíbeného bradavického ředitele, jemuž více než na studentech a škole záleželo na jeho vlastním postavení. „V žádném případě není dobrým učitelem ani ředitelem. Nemyslím si, že by měl zájem na tom, aby se děti vzdělávaly nebo aby působil jako vzor. On chce chválu za to, že je ředitelem největší kouzelnické školy na světě. Je to tak trochu idiot,“ popsal Pegg svou postavu.

Společně s Peggem byli představeni i další herci, mezi nimiž rovněž nalezneme známá či povědomá jména. Herečka Lesley Nicol (hrála například paní Patmorovou v Panství Downton) ztvárnila nebelvírskou profesorku Matildu Weasleyovou, která je zároveň zástupkyní ředitele a jak už příjmení napovídá, je rovněž předkem Rona, Ginny a dalších Weaslyových, které známe z knižní a filmové série. Profesorku jasnovidectví Onai, která dříve vyučovala na africké škole Uagadou v Ugandě, hraje Kandace Caine, již jsme naposledy mohli vidět a slyšet jako Novu v loňském Call of Duty: Modern Warfare II, postavy profesorky astronomie Satyavati Shah se pak ujala herečka Sohm Kapila.

Co se týče studenstva, zde například dochází k jednomu zajímavému návratu. Luke Youngblood, jenž hrál ve filmech nebelvírského studenta a hlasatele famfrpálu Lee Jordana, se zde pro změnu zhostil postavy havraspárského studenta a věčného šprýmaře Everetta Cloptona. Jeho pravým opakem je další student Havraspáru Mahendra Pehlwaan, jehož hraje Asif Ali (hrál například Jesse Fletchera v Agentech S.H.I.E.L.D.). Dále byl představen i dabér Skorobezhlavého Nicka a Moudrého klobouku, jichž se ujal Jason Anthony, jehož hlas můžeme znát z řady seriálů i her, například jako Ottera v Call of Duty nebo jako Teclise v Total War: Warhammer II a III. Hlavní postavy, respektive hráčovu postavu studenta pátého ročníku namluvili Sebastian Croft (Ben Hope v seriálu Srdcerváči) a Amelia Gething (Ursula Pole v seriálu Španělská princezna).

Více o hře naleznete v archivu našich starších článků.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *