Games

Seriál The Last of Us výrazně zvedl prodeje hry » Vortex

Už jsme mohli sledovat druhou z devíti epizod seriálu The Last of Us od HBO a s tím, jak se někteří diváci s touto značkou teprve seznamují, výrazně stoupl i prodej původní herní předlohy, přesněji řečeno The Last of Us Part I na PlayStation 5. Ve Velké Británii jde dokonce o nárůst o 238 % během pouhého jednoho týdne, tedy od premiéry prvního dílu, což hru dostává na dvacátou příčku v celkovém žebříčku. Tu první mimochodem obsadil nejnovější díl RPG série Fire Emblem Engage. Stranou ovšem nezůstává ani verze pro PlayStation 4 The Last of Us: Remastered, která zaznamenala nárůst prodejů dokonce o 322 % a v britském žebříčku jí nyní náleží 32. příčka – solidní výkon na více než osm let starou hru.

Prodeje hry a úspěch seriálu s jeho premiérou samozřejmě nejsou tím jediným, o čem lze nyní v souvislosti s The Last of Us hovořit. Společně s uvedením druhého dílu seriálu vyšla i další epizoda podcastu s autorem seriálu Craigem Mazinem, autorem hry Neilem Druckmannem a představitelem herního Joela Troyem Bakerem, který jej uvádí. Tentokrát znovu přišla řeč na to, proč bylo důležité, aby Pedro Pascal a Bella Ramsey, kteří hrají Joela a Ellie, hru nehráli a drželi si od ní odstup. Pascal nicméně požadavek tvůrců nedodržel a do hraní se pustil, i když přiznal, že mu to příliš nešlo, ale chtěl být se zdrojovým materiálem obeznámen. To chtěla být i Ramsey, která však prosbu tvůrců víceméně vyslyšela a našla si ji pouze na internetu.

Kromě toho se probírala i postava Tess, jejíž minulost měla být v seriálu odhalena a vysvětlena o něco více než ve hře. Druckmann a Mazin společně řešili, jak její postavu a příběhovou linku rozvinout, což vyústilo i v jednu verzi scénáře. V té měla Tess odhalit, že před Bostonem měla rodinu, kterou stihl tragický osud. Její manžel i syn se nakazili a ona byla nucena svého manžela zabít, ale svého syna zabít nedokázala, proto jej pouze zavřela do sklepa. Část tohoto příběhového pozadí se měla do seriálu dostat v podobě záběru právě na dveře od sklepa, nakonec však došlo k vystřižení. Přesto si lze u Tess v seriálu povšimnout mateřských instinktů ve vztahu k Ellie, který se postupně proměňuje.

The Last of Us je k dispozici na HBO a HBO Max a nové epizody vycházejí každé pondělí ve tři hodiny ráno našeho času. Seriál je dostupný s českými a slovenskými titulky i dabingy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *